Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-27 13:41
RA

Studenci podziwiali muzealne eksponaty

Pod ogromnym wrażeniem eksponatów znajdujących się w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego byli studenci Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, którzy w minionym tygodniu odwiedzili Wiekopolskę w ramach podróży naukowej.

Bazylika NMPL
Autor/źródło: Robert Adamczyk

12 studentów III roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przybyło do Wielkopolski, aby na miejscu, w bezpośrednim kontakcie z dziełami sztuki bliżej poznać techniki artystyczne, uczyć się rozpoznawać style oraz treści ikonograficzne. Podróż została zaplanowana i zorganizowana w ramach zajęć z historii sztuki.

W trakcie tego pobytu studenci zapoznali się  m.in. z gotyckim kościołem św. Andrzeja w Koninie-Gosławicach, barkowym zespołem klasztornym w Lądzie nad Wartą, późnobarokowym kamedulskim zespołem klasztornym w Bieniszewie i renesansowym zamkiem w Gołuchowie. Na szlaku ich podróżowania znalazł się także Licheń i tutejsze Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego.

„Zbiory zgromadzone w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego są niesłychanie ciekawe, zwłaszcza sztuka pochodząca z Ameryki Łacińskiej oraz barokowa. W moim mniemaniu jest to zbiór wyjątkowy w skali Polski. Dla wszystkich, którzy interesują się historią sztuki nowożytnej, jest to miejsce do którego warto przyjechać” – powiedział dr Adam Organisty, opiekun grupy, wykładowca akademicki i historyk sztuki.

Swoją podróż studenci zakończyli w Łodzi, w tamtejszym Muzeum Sztuki.

Licheń Stary, 27 marca 2017 r.   


Podziel się tym materiałem z innymi: