Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-27 13:41
RA

Studenci podziwiali muzealne eksponaty

Pod ogromnym wrażeniem eksponatów znajdujących się w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego byli studenci Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, którzy w minionym tygodniu odwiedzili Wiekopolskę w ramach podróży naukowej.

Bazylika NMPL
Autor/źródło: Robert Adamczyk

12 studentów III roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przybyło do Wielkopolski, aby na miejscu, w bezpośrednim kontakcie z dziełami sztuki bliżej poznać techniki artystyczne, uczyć się rozpoznawać style oraz treści ikonograficzne. Podróż została zaplanowana i zorganizowana w ramach zajęć z historii sztuki.

W trakcie tego pobytu studenci zapoznali się  m.in. z gotyckim kościołem św. Andrzeja w Koninie-Gosławicach, barkowym zespołem klasztornym w Lądzie nad Wartą, późnobarokowym kamedulskim zespołem klasztornym w Bieniszewie i renesansowym zamkiem w Gołuchowie. Na szlaku ich podróżowania znalazł się także Licheń i tutejsze Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego.

„Zbiory zgromadzone w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego są niesłychanie ciekawe, zwłaszcza sztuka pochodząca z Ameryki Łacińskiej oraz barokowa. W moim mniemaniu jest to zbiór wyjątkowy w skali Polski. Dla wszystkich, którzy interesują się historią sztuki nowożytnej, jest to miejsce do którego warto przyjechać” – powiedział dr Adam Organisty, opiekun grupy, wykładowca akademicki i historyk sztuki.

Swoją podróż studenci zakończyli w Łodzi, w tamtejszym Muzeum Sztuki.

Licheń Stary, 27 marca 2017 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-03-27 12:22:57
miniaturka

Ks. J. Weksler-Waszkienel o "Historii Jakuba" T. Słobodzianka

W recenzji sztuki T. Słobodzianka "Historia Jakuba" w reżyserii Ondreja Spišáka w Teatrze Dramatycznym, ks. Weksler-Waszkinel stwierdza: "Przedstawienie jest dobre i godne polecenia", zastrzega jednak: "To nie jest historia moja, ani nawet o mnie".
2017-03-27 12:53:56
miniaturka

Prymas Wyszyński wobec peerelowskiej opozycji. Sympozjum na UKSW

„Stefan Wyszyński wobec oporu społecznego i opozycji 1945-1981” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 3 kwietnia na UKSW w Warszawie.
2017-03-27 13:32:59
miniaturka

Warszawa: w najbliższą niedzielę XII Marsz Świętości Życia

Pod hasłem „Tak dla Życia”, w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie XII Marsz Świętości Życia.
2017-03-27 14:12:39
miniaturka

Wydawnictwo PROMIC na Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwo PROMIC zaprasza na swoje stoisko na Targach Wydawców Katolickich w Warszawie oraz na spotkanie z udziałem ks. dr. Michała Kozaka MIC, autora tekstów publikowanych w miesięczniku Oremus.
2017-03-27 14:25:54
miniaturka

Brexit: angielskie wyjście i polskie konsekwencje

Brytyjska premier Theresa May 29 marca oficjalnie uruchomi procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
2017-03-27 14:57:43
miniaturka

Zostało 7 dni na złożenie podpisu w obronie tożsamości małżeństwa i rodziny

W sumie mamy ok. 700 tys. podpisów. Może się okazać, że każdy głos będzie miał znaczenie - powiedział KAI Jan Urmański, koordynator Komitetu Krajowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej "Mama, Tata i Dzieci".