Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-25 20:33
Małgorzata Strzelec / Ks. Łukasz Żurawski

II konkurs na palmę, pisankę i baranka w lutogniewskiej parafii

Trudno sobie wyobrazić Święta Zmartwychwstania bez palmy, pisanek i baranka. Więc może warto już dziś zabrać się do ich przygotowania...

Już po raz drugi Akcja Katolicka działająca przy parafii pw. Świętej Trójcy  w Lutogniewie ( diecezja kaliska) wraz z Ks. Proboszczem  Łukaszem Żurawskim ogłosili konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i Baranka Wielkanocnego. To cenna inicjatywa skierowana do wiernych niezależnie od wieku. Cenna także ze względu na troskę o tradycję. Konkurs odbywa się pod hasłem „Podtrzymujmy tradycję, bawmy się wesoło. Palmy, Jajka i Baranki, róbmy w koło”. Podtrzymywanie pięknych tradycji związanych z Świętami Wielkiej Nocy jest niezwykle ważne. Można oczywiście pójść do supermarketu kupić plastikowe pisanki, sztuczne palmy, ale czy nie lepiej, jak zachęcają Organizatorzy konkursu, wykonać je samodzielnie, stosując dowolną technikę. W ich przygotowanie mogą się włączyć całe rodziny. Można zatem bawiąc się, wykonać jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną palmę, pisankę czy Wielkanocnego Baranka. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji, rozwijanie zainteresowań artystycznych przedstawicieli różnych pokoleń i możliwość uczestnictwa z własnoręcznie wykonaną palmą w obchodach Niedzieli Palmowej. Przewidziane są oczywiście nagrody. Więc warto już dziś pomyśleć nad udziałem w konkursie, zabierać się do zgromadzenia potrzebnych materiałów, a potem do pracy.... Satysfakcja gwarantowana, no i co równie ważne, pozostaniemy wierni tradycjom przodków.

Rozstrzygniecie konkursu 9 kwietnia  przy Obelisku św. Jana Pawła II (przed kościołem Św. Trójcy w Lutogniewie) po Mszy Św. o godz. 10.30.

Z regulamin konkursu można zapoznać się na stronie  http://www.sanktuariumlutogniew.pl/index.php/component/k2/item/380-ii-konkurs-na-palme-pisanke-i-baranka


.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-25 20:29:04
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #26

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty. Wyzwanie #26
2017-03-25 20:30:52
miniaturka
play

Młodzi święci (4) - ks. Grzegorz Korczak

Wśród młodych ludzi nie brakuje prawdziwych świętych. Ich obecność zauważa od lat o. Daniel Ange. Poszukiwania własnej drogi wcale nie muszą prowadzić do zagubienia, a często jest wręcz przeciwnie.
2017-03-25 20:33:38
miniaturka
play

Malowane Nadzieją po raz 16.

Aukcja „Malowane Nadzieją” już po raz 16. przyniesie pieniądze, które wspierać będą osoby niepełnosprawne. O poprzednich edycjach, strusich pisankach i obrazach oraz dobru, jakie potrafią wygenerować, opowiada ks. Piotr Kosmala.
2017-03-26 00:17:36
miniaturka

Srebrny jubileusz diecezji kaliskiej

– Z całym przekonaniem mówię, że Bóg chciał tego Kościoła diecezji kaliskiej i dlatego mu błogosławi - mówił pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. w kaliskiej katedrze z okazji 25-lecia powołania do istnienia diecezji kaliskiej.
2017-03-26 08:20:21
miniaturka

25 lat po reformie struktur Kościoła w Polsce

Rozmowa z współtwórcą reformy administracyjnej Kościoła abp. Józefem Kowalczykiem
2017-03-26 08:28:43
miniaturka

Almería: 115 błogosławionych hiszpańskich męczenników XX w.

W andaluzyjskim mieście Almería na południu Hiszpanii wyniesionych zostało do chwały ołtarzy kolejnych 115 męczenników XX wieku.