Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-25 13:38
AC

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia nagrały płytę

Piękna płyta - Dzienniczek św. Siostry Faustyny Kowalskiej w adaptacji radiowej - została w całości przygotowana przez Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Autor/źródło: s. Matylda Kamińska ZMBM

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Siostra Faustyna Kowalska, przygotowały przepiękne dzieło. Cała muzyka została stworzona przez Siostry  z klasztoru w Łagiewnikach. Ponadto Siostry mają tak ogromny talent od Pana Boga, że same wykonały muzykę, która została zarejestrowana w studiu nagrań.

Siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia napisała wstęp do płyty:

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny w adaptacji radiowej powstał na początku lat 90. XX wieku z myślą o emisji w katolickich rozgłośniach najważniejszych tekstów tego dzieła. W dawnym Radiu Mariackim w Krakowie nagrano 119 odcinków, 8-10-minutowych, które opowiadają historię życia Apostołki Bożego Miłosierdzia w układzie chronologicznym, by każdy słuchacz z łatwością mógł podążać za św. Faustyną i w jakiś sposób uczestniczyć w tym, czego jej było dane doświadczyć. Pominięto w tej adaptacji wiersze, teksty niektórych modlitw (np. nowenny, wezwania do Miłosierdzia Bożego) czy inne teksty, mniej znaczące dla życia, misji i jej duchowości. Adaptacja radiowa nie jest więc audiobookiem, pełnym tekstem „Dzienniczka”, lecz wyborem najbardziej istotnych jego tekstów w układzie chronologicznym.

Na prośbę słuchaczy po dwudziestu paru latach powrócono do tego nagrania, które w Studiu Katolik zostało przygotowane w odświeżonej wersji. Tylko brakujące lub technicznie zniszczone odcinki zostały nagrane powtórnie, a w spisie treści wszystkie oznaczone tytułami, co pozwala na szybką orientację w czasie i przestrzeni życia św. Faustyny. Poszczególne zeszyty i odcinki na początku i końcu zostały opatrzone muzyką, aby ułatwić ich słuchanie.

Autorka tej formy przekazu „Dzienniczka” ma świadomość jego niedoskonałości, zwłaszcza pod względem technicznym, ale ufa, że te mankamenty nie przeszkodzą w odbiorze i przyjmowaniu sercem bogactwa duchowego, które przekazała św. Siostra Faustyna".

Nasza fotogaleria przedstawia czas nagrań w Studio Katolik

Kilka informacji o mającej niedługo ukazać się płycie:

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny Kowalskiej w adaptacji radiowej - oprac. s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

Lektor: s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

Kompozytorzy utworów muzycznych: s. M. Eliana Chmielewska ZMBM, s. M. Emanuela Gemza ZMBM, s. Jana Maria Krnáčová ZMBM

Wykonanie:

Skrzypce: s. M. Eliana Chmielewska ZMBM

Gitara: s. M. Emanuela Gemza ZMBM

Flet i obój: s. Jana Maria Krnáčová ZMBM

Realizacja dźwięku: ks. Piotr Ryba SDS, Studio Katolik, www.studio.katolik.pl

Projekt okładki: Andrzej Oczkoś


źródło: Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, fotorelacja: s. Matylda Kamińska ZMBM

[polecamy: Faustyna2016]


Podziel się tym materiałem z innymi: