Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-24 21:56
Justyna Kapłańska

Rybnik: sympozjum o księdzu Blachnickim

Na rybnickim kampusie odbyło się dziś sympozjum poświęcone księdzu Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi Ruchu Światło-Życie.

Autor/źródło: Justyna Kapłańska

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo - to właśnie tutaj, dokładnie 96 lat temu przyszedł na świat czcigodny sługa Boży, którego proces beatyfikacyjny aktualnie się toczy.

Goście zostali powitani przez wiceprezydenta miasta Rybnik, Janusza Kopra oraz gospodarza Tomasza Zielińskiego, dziekana Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Spotkanie zostało zainaugurowane Mszą Świętą w intencji beatyfikacji sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego, a następnie złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą.

Sympozjum składało się z trzech części. Na początku biskup Adam Wodarczyk dzielił się przemyśleniami na temat fenomenu ks. Franciszka oraz licznymi, niezwykłymi wydarzeniami z jego życia. Następnie odbył się pokaz filmu "Prorok nie umiera..." w reżyserii Adama Kraśnickiego. Całość zwieńczyła dyskusja panelowa z udziałem gości: biskupa doktora Adama Wodarczyka, doktora Dawida Kellera, Adama Kraśnickiego, doktora Michała Kapiasa, Sebastiana Nowoka i doktora habilitowanego Aleksandra Bańki. 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa publikacji pt. "Życie i dzieło ks. Franciszka Blachnickiego".

Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem, szczególnie młodzieży z okolicznych terenów.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Ruch Światło-Życie, Oaza, Franciszek Blachnicki, sympozjum, Blachnicki, Rybnik