Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-24 21:56
Justyna Kapłańska

Rybnik: sympozjum o księdzu Blachnickim

Na rybnickim kampusie odbyło się dziś sympozjum poświęcone księdzu Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi Ruchu Światło-Życie.

Autor/źródło: Justyna Kapłańska

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo - to właśnie tutaj, dokładnie 96 lat temu przyszedł na świat czcigodny sługa Boży, którego proces beatyfikacyjny aktualnie się toczy.

Goście zostali powitani przez wiceprezydenta miasta Rybnik, Janusza Kopra oraz gospodarza Tomasza Zielińskiego, dziekana Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Spotkanie zostało zainaugurowane Mszą Świętą w intencji beatyfikacji sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego, a następnie złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą.

Sympozjum składało się z trzech części. Na początku biskup Adam Wodarczyk dzielił się przemyśleniami na temat fenomenu ks. Franciszka oraz licznymi, niezwykłymi wydarzeniami z jego życia. Następnie odbył się pokaz filmu "Prorok nie umiera..." w reżyserii Adama Kraśnickiego. Całość zwieńczyła dyskusja panelowa z udziałem gości: biskupa doktora Adama Wodarczyka, doktora Dawida Kellera, Adama Kraśnickiego, doktora Michała Kapiasa, Sebastiana Nowoka i doktora habilitowanego Aleksandra Bańki. 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa publikacji pt. "Życie i dzieło ks. Franciszka Blachnickiego".

Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem, szczególnie młodzieży z okolicznych terenów.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-24 18:34:08
miniaturka

Różańce z Polski pojadą na front do Donbasu

Pomocy Kościołowi na Wschodzie zachęca do przekazywania różańców dla żołnierzy ukraińskich.
2017-03-24 18:57:13
miniaturka

Szef Penitencjarii Apostolskiej: spowiedź – uwalniający egzorcyzm

Znaczenie tradycyjnego w Wielkim Poście i okresie wielkanocnym przystępowania do spowiedzi i Komunii św. podkreślił szef watykańskiego trybunału Penitencjarii Apostolskiej, kardynał Mauro Piacenza.
2017-03-24 21:08:39
miniaturka

Bóg chciał, aby powstała Diecezja Kaliska

O budowaniu struktur nowej diecezji, najważniejszych wydarzeniach mających miejsce na przestrzeni 20 lat, współpracy z kapłanami i osobami świeckimi – mówił w wywiadzie dla „Przewodnika Katolickiego” pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała.
2017-03-25 06:40:43
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #25

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Wyzwanie #25.
2017-03-25 08:20:45
miniaturka

Zmiana czasu z zimowego na letni

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
2017-03-25 08:47:27
miniaturka

Briefing przed XII Marszem Świętości Życia

W poniedziałek 27 marca o godz. 11 odbędzie się briefing z udziałem organizatorów XII Marszu Świętości Życia. Pod hasłem „Tak dla Życia” przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 2 kwietnia.