Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-24 17:58
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Różańce z Polski pojadą na front do Donbasu

Pomocy Kościołowi na Wschodzie zachęca do przekazywania różańców dla żołnierzy ukraińskich.

Autor/źródło: Justyna Kapłańska

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie zachęca Polaków do przekazywania różańców, które trafią do mieszkańców Donbasu i walczących na tamtejszym froncie żołnierzy ukraińskich. Ogólnopolska akcja jest odpowiedzią na prośbę Ukraińców z terenów objętych działaniami wojennymi.

„Każdy ma w domu jakiś różaniec, na którym się już nie modli, może stary – mówi Wiktoria Harczenko ze wspierającej zbiórkę fundacji „Pomoc Polakom Donbasu”. – A te różańce nieraz ratują psychikę tych ludzi” – dodała Wiktoria Harczenko.

Różańce można przekazywać do biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie z siedzibą w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-24 14:48:02
miniaturka
play

Inicjatywa „24 godziny dla Pana” w Polsce

W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana”, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.
2017-03-24 15:28:14
miniaturka

Portugalia: Kościół promuje turystykę religijną

Archidiecezja w Lizbonie uruchomi internetową stronę o nazwie Quo Vadis, służącą promocji turystyki religijnej w stolicy Portugalii.
2017-03-24 16:03:41
miniaturka

Tajani: chcemy powiedzieć Papieżowi, że Unia się wzmacnia i zmienia

Do Rzymu zjechali dziś najwyżsi przedstawiciele Unii Europejskiej oraz szefowie rządów i państw członkowskich. Jutro przypada 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich.
2017-03-24 18:57:13
miniaturka

Szef Penitencjarii Apostolskiej: spowiedź – uwalniający egzorcyzm

Znaczenie tradycyjnego w Wielkim Poście i okresie wielkanocnym przystępowania do spowiedzi i Komunii św. podkreślił szef watykańskiego trybunału Penitencjarii Apostolskiej, kardynał Mauro Piacenza.
2017-03-24 21:08:39
miniaturka

Bóg chciał, aby powstała Diecezja Kaliska

O budowaniu struktur nowej diecezji, najważniejszych wydarzeniach mających miejsce na przestrzeni 20 lat, współpracy z kapłanami i osobami świeckimi – mówił w wywiadzie dla „Przewodnika Katolickiego” pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała.
2017-03-24 22:25:32
miniaturka

Rybnik: sympozjum o księdzu Blachnickim

Na rybnickim kampusie odbyło się dziś sympozjum poświęcone księdzu Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi Ruchu Światło-Życie.