Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-24 15:19
S. Zielińska / KAI

Portugalia: Kościół promuje turystykę religijną

Archidiecezja w Lizbonie uruchomi internetową stronę o nazwie Quo Vadis, służącą promocji turystyki religijnej w stolicy Portugalii.

Lizbona, Portugalia
Autor/źródło: pixabay.com

Witryna Quo Vadis, która ruszy jeszcze w marcu, będzie zawierać praktyczne uwagi dla pielgrzymów zainteresowanych odwiedzeniem miejsc świętych, zlokalizowanych głównie na terenie stołecznej aglomeracji. Ten pierwszy tak duży projekt promowania turystyki religijnej w tym kraju adresowany jest również do osób, które planują pielgrzymować pieszo po Portugalii.

Wśród propozycji będzie tam m.in. trasa pomiędzy Cacilhas, a pomnikiem Chrystusa Króla w podlizbońskiej Almadzie. Jak ujawniły władze stołecznej archidiecezji strona Quo Vadis oraz dostępna na niej aplikacja dla pielgrzymów powstały dzięki wsparciu władz stołecznego instytutu turystycznego. Instytucja ta wsparła projekt kwotą 370 tys. euro.

Przedstawiciele rządu Portugalii spodziewają się, że wraz z rozpoczętym rokiem jubileuszowym związanym ze stuleciem objawień maryjnych w Fatimie rok 2017 może okazać się rekordowym pod względem liczby napływających tam gości z zagranicy. Władze sanktuarium spodziewają się, że do grudnia może przybyć tam łącznie nawet 8 mln osób.

Według szacunków rządu rok 2016 mógł być rekordowy dla Portugalii. Wprawdzie wciąż nie ujawniono oficjalnych szacunków, ale eksperci wskazują, że turystów w tym kraju mogło być ponad 20 mln, czyli o 3 mln więcej niż w 2015 r. Wśród urlopowiczów przybywających do Portugalii dominują turyści z Wlk. Brytanii, Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Czynnikiem stymulującym rosnącą liczbę urlopowiczów w tym iberyjskim kraju jest zagrożenie terroryzmem w popularnych dotychczas kierunkach w Afryce Północnej, Turcji i Francji.

Przedstawiciele rządu w Lizbonie szacują, że około 40 proc. zagranicznych turystów spędzających urlop w Portugalii udaje się do Fatimy. Jak poinformowała w styczniu br. portugalska sekretarz stanu ds. turystyki Ana Godinho, spośród 17 mln cudzoziemców, którzy dotarli w 2015 r. do tego iberyjskiego kraju, aż 6,7 mln odwiedziło sanktuarium maryjne w Fatimie.

mz (KAI/AE) / Lizbona

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-24 13:59:17
miniaturka

Kraków: Konferencja o Chrześcijańskiej Przedsiębiorczości

W środę 29 marca, w Krakowie, odbędzie się konferencja dotyczącą Przedsiębiorczości wśród Chrześcijan pt. "Przedsiębiorczy chrześcijanin - o biznesie w boskim stylu".
2017-03-24 14:37:53
miniaturka

25 lat diecezji bielsko-żywieckiej – rozmowa z ordynariuszem bp. Romanem Pindlem

O efektach podziału administracyjnego sprzed 25 lat, w wyniku którego powstała m.in. diecezja bielsko-żywiecka, mówi ordynariusz biskup Roman Pindel.
2017-03-24 14:48:02
miniaturka
play

Inicjatywa „24 godziny dla Pana” w Polsce

W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana”, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.
2017-03-24 16:03:41
miniaturka

Tajani: chcemy powiedzieć Papieżowi, że Unia się wzmacnia i zmienia

Do Rzymu zjechali dziś najwyżsi przedstawiciele Unii Europejskiej oraz szefowie rządów i państw członkowskich. Jutro przypada 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich.
2017-03-24 18:34:08
miniaturka

Różańce z Polski pojadą na front do Donbasu

Pomocy Kościołowi na Wschodzie zachęca do przekazywania różańców dla żołnierzy ukraińskich.
2017-03-24 18:57:13
miniaturka

Szef Penitencjarii Apostolskiej: spowiedź – uwalniający egzorcyzm

Znaczenie tradycyjnego w Wielkim Poście i okresie wielkanocnym przystępowania do spowiedzi i Komunii św. podkreślił szef watykańskiego trybunału Penitencjarii Apostolskiej, kardynał Mauro Piacenza.