Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-24 10:00
AC / Radio Watykańskie

Egipt: polityka Uniwersytetu al-Azhar przed przyjazdem Papieża

Zaproszenie Papieża do odwiedzenia Uniwersytetu al-Azhar w Kairze stanowi „odważny gest, który pociągnie za sobą nieuchronną krytykę”.

Autor/źródło: photogenica.pl

Tak powiedział włoskiemu dziennikowi Il Foglio sekretarz naukowy Międzynarodowej Fundacji Oasis, zajmującej się dialogiem chrześcijańsko-muzułmańskim. Michele Brignone podkreślił wagę planowanego spotkania, choć dodał, że wspomniana uczelnia nie reprezentuje ogółu wyznawców islamu na świecie ani chociażby tylko wszystkich sunnitów. Tym niemniej pozostaje jednym z najbardziej wpływowych ośrodków nauczania Koranu.

W ostatnich dniach Dom Fatwy kierowany przez Wielkiego Muftiego Egiptu przeprowadził badania nad ponad 5 [tysiącami] tys. religijnych wskazań wydanych przez instytucje muzułmańskie, a dotyczących chrześcijan. 90 proc. z nich zajmuje negatywne stanowisko względem wyznawców Chrystusa, najczęściej proponując separację społeczną, a czasem nawet ekonomiczną między obu religiami. Uniwersytet al-Azhar krytykuje podobne zalecenia.

tm/ rv, ilfoglio, fides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-24 09:00:07
miniaturka

Kolumbia: biskupi przeciw sprzedaży doustnych środków poronnych

„Nie możemy pozwolić, aby kultura śmierci panowała w Kolumbii” – pisze w imieniu tamtejszego episkopatu bp Juan Vicente Córdoba.
2017-03-24 09:21:59
miniaturka
play

„Pragnę... dobrych relacji” - rekolekcje z ks. Krzysztofem Kralką SAC [WIDEO #4]

Zobacz kolejny odcinek rekolekcji wielkopostnych z ks. Krzysztofem Kralką SAC, założycielem wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.
2017-03-24 09:33:08
miniaturka

Somalia: epidemia cholery, szczególnie zagrożone dzieci

W dotkniętej klęską suszy Somalii coraz częstsze są przypadki zachorowań na cholerę. Odnotowano ich już ok. 8,5 tys., w tym dwieście śmiertelnych.
2017-03-24 10:25:16
miniaturka

Biskupi bliżej wiernych – główną ideą reformy administracyjnej Kościoła

Trzynaście nowych diecezji utworzył Ojciec Święty Jan Paweł II 25 marca 1992 r. W tym roku obchodzimy 25-lecie największej w historii Kościoła w Polsce reformy struktur administracyjnych i duszpasterskich.
2017-03-24 11:08:38
miniaturka

Warszawa: „MARANATHA” w Teatrze Polskim - odpowiedź na wygnanie Jezusa z teatru

To odpowiedź na wygnanie Jezusa z teatru - tak o spektaklu „MARANATHA”, wystawianym w Teatrze Polskim w Warszawie, mówi jego reżyser Ryszard Peryt.
2017-03-24 11:27:15
miniaturka

Tysiące maturzystów z pielgrzymką na Jasnej Górze

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych maturzystów na Jasną Górę. Każdego dnia, w grupach diecezjalnych i szkolnych, do sanktuarium przybywają setki lub tysiące młodych.