Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-23 09:02
AC / KAI

Londyn: przywódcy religijni zapewniają o modlitwie za ofiary zamachu w Westminsterze

O modlitwach w intencji ofiar zamachu terrorystycznego w londyńskim Westminsterze zapewnili przedstawiciele episkopatu Anglii i Walii.

Autor/źródło: photogenica.pl

Modlimy się dziś za ofiary, ich rodziny, za wszystkich dotkniętych tym strasznym atakiem i tych, którzy tak odważnie zareagowali – powiedział po wczorajszym zamachu arcybiskup Westminsteru, kard. Vincent Nichols z Westminster.

Podobne zapewnienia znalazły się na koncie Twitter episkopatu Anglii i Walii. Kościół anglikański opublikował z kolei na swej stronie internetowej modlitwę w intencji pokoju.

Do Londynu docierają telegramy kondolencyjne przywódców religijnych i politycznych z całego świata, w których znalazły się również zapewnienia o modlitwie. Rzecznik Białego Domu, Paul Ryan wyraził nie tylko solidarność z elitą polityczną i mieszkańcami Wielkiej Brytanii, ale zapewnił także o swej modlitwie za ofiary.

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w środę koło gmachu parlamentu w centrum Londynu - podała londyńska policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo antyterrorystyczne.

st (KAI) / Londyn

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-22 22:33:08
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #23

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Wyzwanie #23.
2017-03-23 08:14:06
miniaturka

Argentyna: rośnie liczba uzależnionych

W Argentynie coraz więcej ludzi rozprowadza i bierze narkotyki. Wzrasta także uzależnienie od tytoniu i alkoholu. Szerzy się bieda.
2017-03-23 08:32:06
miniaturka

Kard. Parolin: Unię Europejską trzeba przemyśleć na nowo

Na kilka dni przed 60. rocznicą Traktatów Rzymskich kard. Parolin przypomniał, że kiedy zawierano Traktaty, fundamentem Wspólnoty Europejskiej było wspólne dziedzictwo chrześcijańskie.
2017-03-23 09:53:54
miniaturka

Arabia Saudyjska: niewola azjatyckich chrześcijanek

Chrześcijanki z Indii, Filipin czy Nepalu, które przybywają na Półwysep Arabski, aby znaleźć pracę, głównie jako opiekunki dzieci i pomoce domowe, padają często ofiarą poważnych nadużyć.
2017-03-23 10:22:58
miniaturka

Francja: pielgrzymka studentów do Chartres zawieszona

W tym roku po raz pierwszy od ponad 80 lat nie będzie pieszej pielgrzymki paryskich studentów do Chartres. Zamiast niej duszpasterze proponują młodym całonocne czuwanie w bazylice na Montmartre.
2017-03-23 10:53:38
miniaturka

24 godziny dla Pana w archidiecezji częstochowskiej

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 24 do 25 marca.