Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-22 14:05
S. Zielińska / KAI

Dziś ogólnopolski dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży Panama 2017

Z inicjatywy Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, każdego 22 dnia miesiąca młodzi w całej Polsce łączą się z Panamczykami w modlitwie o dobre przygotowania i przeżycie przygotowywanego spotkania młodych.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

„Intencją szczegółową na ten miesiąc jest modlitwa za ks. Józefa Gwoździa, werbistę, jedynego polskiego misjonarza w Panamie. Chcemy wspomóc jego pracę misyjną w Bocas del Toro, dlatego zachęcamy każdego kto tylko może do odmówienia dziesiątki różańca i rozważania tajemnicy Zwiastowania” - mówi KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor KBO ŚDM. Jak dodaje, wspólna modlitwa ma też posłużyć budowaniu więzi między młodzieżą w Polsce i w Panamie, i przypomnieniem, że 21 miesięcy, które pozostały do rozpoczęcia spotkania młodych nie są jedynie czasem oczekiwania, ale wspólnych przygotowań do wyjazdu do Panamy.

Comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie została zapoczątkowana w ubiegłym miesiącu wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski. Na termin wspólnej modlitwy został wybrany dzień poprzedzający mszę św. na otwarcie ŚDM, która zostanie odprawiona 22 stycznia 2019 r., inaugurując Wydarzenia Centralne ŚDM w Panamie.

34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-29 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”(Łk 1,38).

abd / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Światowe Dni Młodzieży, Panama, ks. Emil Parafiniuk, ogólnopolski dzień modlitwy, KBO ŚDM