Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-21 13:18
RA

Licheń. Rekolekcje wielkopostne

O. Jacek Dubel CSsR, redemptorysta z Krakowa, będzie głosił kazania podczas rekolekcji wielkopostnych, które w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym rozpoczną się w najbliższą niedzielę, 26 marca.

Kościół pw. św. Doroty w Licheniu
Autor/źródło: Robert Adamczyk

„Mam głęboką nadzieję, że słowo głoszone przez księdza rekolekcjonistę trafi do naszych serc by następnie wydać obfity plon” – powiedział ks. Henryk Kulik MIC, proboszcz licheńskiej parafii.

Nauki w trakcie rekolekcji będą głoszone wyłącznie w kościele parafialnym. W niedzielę ksiądz proboszcz zaprasza do wspólnej modlitwy w trakcie Mszy św. o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. W pozostałe rekolekcyjne dni (od poniedziałku do środy włącznie) nabożeństwa z naukami rozpoczną się o godz.:  

- 7.00, 8.30, 17.00 – nauki dla dorosłych

- 15.30   – nauka dla dzieci

- 19.00   – nauka dla młodzieży i studentów.

Wierni, którzy pragną należycie przygotować się do przeżywania Świąt Wielkanocnych, we wtorek oraz w środę, pół godziny przed każdym nabożeństwem, będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

O. Jacek Dubel CSsR zajmuje się kwestiami Nowej Ewangelizacji. Kapłan przez wiele lat pracował w diecezji toruńskiej jako misjonarz ludowy i duszpasterz. Stał także u początków Szkoły Nowej Ewangelizacji „Wspólnota Pieśń Nowa” i przez prawie 20 lat był jej pasterzem i dyrektorem. Obecnie posługuje w krakowskim klasztorze ojców redemptorystów na Podgórzu. Z ramienia swojego zgromadzenia zakonnego był odpowiedzialny za organizację pobytu młodzieży w Krakowie w ramach ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Licheń Stary, 21 marca 2017 r. 


Podziel się tym materiałem z innymi: