Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-03-21 08:08
AC / Radio Watykańskie

Meksyk: modlitwa za migrantów przy granicznym murze

Migranci znaleźli się w centrum dorocznego Marszu dla życia, który przeszedł ulicami meksykańskiego miasta Tijuana.

Autor/źródło: pixabay

Leży ono na granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Wznosi się tam mur odgradzający oba kraje. Właśnie przy nim specjalną modlitwą za emigrantów rozpoczął się Marsz. Miejscowy ordynariusz umieścił w murze wymowny znak -  przybitą do krzyża koronę cierniową.

„Chcemy wyrazić naszą bliskość i solidarność z wszystkimi ludźmi, których warunki  życiowe zmuszają do migracji” – podkreślił abp Francisco Moreno Barrón. Wskazał, że w świecie wznosi się zbyt wiele murów, które dzielą, a zbyt mało mostów solidarności, które łączą i pozwalają budować lepszy i sprawiedliwszy świat. „Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy archidiecezją graniczną, miejscem, które przyciąga wielu potrzebujących. Dlatego przed tym murem powierzamy Bogu wszystkich migrantów, prosząc, by ich chronił” – mówił meksykański hierarcha.

Po modlitwie przy murze podziału Marsz dla życia przeszedł ulicami miasta, a jego konkluzją była wspólna Eucharystia. W czasie niej powierzono Bogu wszystkich ludzi zmuszonych na świecie do porzucenia swych domów w poszukiwaniu lepszego życia.

bz/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, Meksyk, modlitwa, migranci