Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-20 10:14
AC / Radio Watykańskie

Watykan w ONZ: konflikty zwiększają problem niewolnictwa

„Dopóki szaleją wojny i konflikty, handel ludźmi dla wykorzystywania seksualnego, wymuszonej pracy czy podobnych przestępstw będzie wciąż kwitł”.

Autor/źródło: pixabay

Zwrócił na to uwagę stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku na otwartej debacie oenzetowskiej Rady Bezpieczeństwa.

Abp Bernardito Auza przedstawił przyczyny procederu, określanego często jako „współczesne formy niewolnictwa”. Należą do nich skrajne ubóstwo, niski poziom rozwoju regionów i społeczności oraz wykluczenie niektórych grup, zwłaszcza przy braku dostępu do edukacji czy zatrudnienia. Takie sytuacje zostają wykorzystane przez organizacje zajmujące się handlem ludźmi. Ale główne źródło wzrostu tej formy przestępczości stanowią obecnie konflikty zbrojne. Watykański dyplomata przypomniał więc nacisk, jaki Stolica Apostolska kładzie na wprowadzenie – celem walki z procederem handlu ludźmi – obostrzeń w sprzedaży broni.

Równocześnie abp Auza wystosował szczególny apel w sprawie sytuacji mieszkańców Iraku. „Moja delegacja wyraża jeszcze raz poważne zatroskanie o starożytne społeczności chrześcijańskie, o jazydów oraz inne mniejszości religijne i etniczne w Mezopotamii, zniewolone, sprzedawane, zabijane i poddawane skrajnym formom upokorzenia” – stwierdził przedstawiciel Stolicy Apostolskiej.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-20 08:28:36
miniaturka

USA: kościelna krytyka budżetu prezydenta Trumpa

Ponad stu chrześcijańskich zwierzchników religijnych odniosło się krytycznie do projektu budżetu federalnego „Najpierw Ameryka” (America First), zaproponowanego przez administrację Donalda Trumpa.
2017-03-20 08:54:19
miniaturka

Franciszek: budować społeczeństwo wolne od wpływów mafii

Obowiązkiem wspólnoty chrześcijańskiej i obywatelskiej jest budowanie społeczeństwa wolnego od jakichkolwiek wpływów mafijnych. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na Dzień Pamięci o Ofiarach Mafii.
2017-03-20 09:40:46
miniaturka
play

Rebecca Kiessling: Żyję, bo prawo zabraniało aborcji. Wzruszające świadectwo [WIDEO]

Zbliżają się szczególne dni: Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia. Na Salve TV trudne, ale ważne świadectwo o tym, że każde życie ma bezcenną wartość.
2017-03-20 10:32:02
miniaturka

Abp Jędraszewski: wszyscy potrzebujemy postawy Józefa

- Potrzeba nam wszystkim postawy Józefa - czułego, pełnego wewnętrznego pokoju, a jednocześnie zdecydowania, opiekuna Jezusa i Maryi - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św.
2017-03-20 10:47:57
miniaturka

24 godziny dla Pana w 5 krakowskich kościołach

Już po raz drugi Krakowianie będą mogli włączyć się w papieską inicjatywę "24 godzin dla Pana".
2017-03-20 10:55:06
miniaturka
play

Czym dla Ciebie jest... uzdrowienie? Internetowe rekolekcje wielkopostne [WIDEO]

Rozpoczął się III Tydzień Wielkiego Postu. Mocne pytanie na poniedziałek: Czym dla Ciebie jest... uzdrowienie?