Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-18 15:04
Michał Pora

Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 31 marca 2017r. organizuje sympozjum charytatywne na rzecz Krzysztofa Broszkiewicza.

Autor/źródło: Biblioteka UPJP2

   Konferencja inspirowana jest przesłaniem św. Jana Pawła II o podejmowaniu działań na rzecz bliźniego, czyli „czynnym miłosierdziu”. Będzie ona połączona ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację dla Krzysztofa Broszkiewicza sparaliżowanego w wyniku wypadku drogowego. Przedsięwzięcie zatytułowane jest „Człowiek… nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z samego siebie… - Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza”.

Krzysztof Broszkiewicz z Rzezawy ma 21 lat i w wyniku złego zrządzenia losu musi walczyć o powrót do pełnej sprawności. W 2015 w drodze na egzamin maturalny uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku, którego został sparaliżowany. Przeszedł już kilka operacji. Teraz najważniejszym dla niego zabiegiem ma być wszczepienie stymulatora, który ma pobudzić chore miejsce do działania. To eksperymentalny zabieg, którego warunkiem do przeprowadzenia jest roczna rehabilitacja w ośrodku „Akson” we Wrocławiu. Miesięczny koszt tej rehabilitacji to 15 tys. złotych, dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe. W dniu sympozjum odbędzie się na ten cel zbieranie pieniędzy do puszki. Krzysztof był wolontariuszem Szlachetnej Paczki, hospicjum w Brzesku a także mimo swej niepełnosprawności brał udział w wolontariacie Światowych Dni Młodzieży.

 W gronie prelegentów konferencji znajdują się Jan Mela, założyciel Fundacji „Poza Horyzonty”, Piotr Żyłka, dziennikarz, publicysta i redaktor naczelny portalu DEON.pl, Ks. dr Tomasz Szarliński, prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego imienia Mikołaja Zebrzydowskiego, Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN oraz Piotr Kowalczyk „TAU” – raper, który wystąpi również z koncertem podczas sympozjum.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie wystawa fotografii z planu filmu o lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej pt. „Tutaj stanie miasto”.

Sympozjum, którego jednym z patronów medialnych jest Opoka.org.pl odbędzie się 31 marca 2017r. o godz. 14.30 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bobrzyńskiego 10.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-03-18 13:14:25
miniaturka

Kard. Dziwisz w Betlejem: Jezus dzierży losy świata i los każdego z nas

Chcemy uczynić wszystko, aby nurt odrzucenia Chrystusa nie zdominował naszej cywilizacji, naszej kultury, życia następnych pokoleń – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św., której przewodniczył w piątek w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Betlejem.
2017-03-18 13:59:26
miniaturka

Kalwaria Zebrzydowska: pielgrzymka pokutna kapłanów archidiecezji krakowskiej

Nabożeństwem pokutnym przed Najświętszym Sakramentem rozpoczął się dzień modlitwy i pokuty w intencji ofiar pedofilii, który 18 marca odbywa się w archidiecezji krakowskiej.
2017-03-18 14:46:25
miniaturka
play

„Pragnę... mieć” - rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką SAC [VIDEO #3]

Zobacz kolejny odcinek rekolekcji wielkopostnych z ks. Krzysztofem Kralką SAC, założycielem wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.
2017-03-18 15:44:30
miniaturka

Kalisz: dwie ekstremalne trasy EDK w diecezji kaliskiej

Po raz pierwszy w diecezji kaliskiej tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek 7 kwietnia, w godzinach nocnych odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup kaliski Edward Janiak.
2017-03-18 17:30:26
miniaturka
play

Ewangeliarz OP - 19 marca 2017 - [J 4, 5-42]

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2017-03-18 17:31:54
miniaturka
play

Ewangeliarz OP - 20 marca 2017 - [Mt 1,16.18-21.24a]

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.