Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-18 15:04
Michał Pora

Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 31 marca 2017r. organizuje sympozjum charytatywne na rzecz Krzysztofa Broszkiewicza.

Autor/źródło: Biblioteka UPJP2

   Konferencja inspirowana jest przesłaniem św. Jana Pawła II o podejmowaniu działań na rzecz bliźniego, czyli „czynnym miłosierdziu”. Będzie ona połączona ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację dla Krzysztofa Broszkiewicza sparaliżowanego w wyniku wypadku drogowego. Przedsięwzięcie zatytułowane jest „Człowiek… nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z samego siebie… - Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza”.

Krzysztof Broszkiewicz z Rzezawy ma 21 lat i w wyniku złego zrządzenia losu musi walczyć o powrót do pełnej sprawności. W 2015 w drodze na egzamin maturalny uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku, którego został sparaliżowany. Przeszedł już kilka operacji. Teraz najważniejszym dla niego zabiegiem ma być wszczepienie stymulatora, który ma pobudzić chore miejsce do działania. To eksperymentalny zabieg, którego warunkiem do przeprowadzenia jest roczna rehabilitacja w ośrodku „Akson” we Wrocławiu. Miesięczny koszt tej rehabilitacji to 15 tys. złotych, dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe. W dniu sympozjum odbędzie się na ten cel zbieranie pieniędzy do puszki. Krzysztof był wolontariuszem Szlachetnej Paczki, hospicjum w Brzesku a także mimo swej niepełnosprawności brał udział w wolontariacie Światowych Dni Młodzieży.

 W gronie prelegentów konferencji znajdują się Jan Mela, założyciel Fundacji „Poza Horyzonty”, Piotr Żyłka, dziennikarz, publicysta i redaktor naczelny portalu DEON.pl, Ks. dr Tomasz Szarliński, prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego imienia Mikołaja Zebrzydowskiego, Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN oraz Piotr Kowalczyk „TAU” – raper, który wystąpi również z koncertem podczas sympozjum.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie wystawa fotografii z planu filmu o lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej pt. „Tutaj stanie miasto”.

Sympozjum, którego jednym z patronów medialnych jest Opoka.org.pl odbędzie się 31 marca 2017r. o godz. 14.30 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bobrzyńskiego 10.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: