Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-17 18:15
ek / Radio Watykańskie

Indie: Kościół ustanowił Krajowy Dzień Młodzieży

Pierwsza niedziela sierpnia będzie co roku w Indiach Krajowym Dniem Młodzieży. Decyzję w tej sprawie podjął tamtejszy episkopat wskazując, że trzeba bardziej zaaktywizować młodych w Kościele.

Autor/źródło: pixabay

Wydarzenia odbywać się będą na szczeblu poszczególnych diecezji.


„Zależy nam na tym, by towarzyszyć duchowemu i ludzkiemu rozwojowi młodych katolików i dawać w ich ręce coraz większą odpowiedzialność za przyszłość Kościoła” – wskazał bp Franco Mulakkal, odpowiedzialny w indyjskim episkopacie za komisję ds. młodzieży. Zapowiedział on też powołanie w każdej diecezji Ruchu Młodzieży Katolickiej.


Na razie hinduscy katolicy, których przedstawiciele uczestniczyli m.in. w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, przygotowują się do udziału w Azjatyckim Dniu Młodzieży. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia w Indonezji. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 3 tys. osób z 29 krajów Azji. Hasło spotkania brzmi: „Święto młodzieży azjatyckiej – Ewangelia w wielokulturowej Azji”. Jego celem jest m.in. towarzyszenie młodym katolikom w życiu na co dzień i promowaniu kultury solidarności i spotkania z drugim i w wielokulturowych i wieloreligijnych społeczeństwach tego kontynentu.


bz / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-17 15:39:15
miniaturka

Oświęcim: Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

Za Federację Skautingu Europejskiego modlić się będą 25 marca uczestnicy specjalnego Dnia Modlitwy w Oświęcimiu. Hasłem spotkania, są słowa św. Maksymiliana Kolbego „Tylko miłość jest twórcza”.
2017-03-17 15:56:08
miniaturka

Papież do spowiedników: modlitwa, rozeznawanie, ewangelizacja

Papież Franciszek w przemówieniu do uczestników watykańskiego kursu forum wewnętrznego dla spowiedników wskazał na trzy cechy, jakimi powinien odznaczać się dobry spowiednik.
2017-03-17 16:24:51
miniaturka

Irlandia: wezwanie do pamięci o migrantach w dzień św. Patryka

Abp Eamon Martin w swoim przesłaniu z okazji święta patrona Irlandii św. Patryka zachęca do pamięci o migrantach.
2017-03-17 18:01:05
miniaturka

Kaznodzieja papieski: chrześcijanie szczęśliwi chociaż zabijani

Duch Święty wprowadza nas w tajemnicę bóstwa Chrystusa. Kaznodzieja Domu Papieskiego mówił dziś o tym w piątkowym rozważaniu wielkopostnym, wygłoszonym dla Papieża i jego współpracowników z Kurii Rzymskiej.
2017-03-17 20:32:28
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #18

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Wyzwanie #18.
2017-03-17 21:34:09
miniaturka

Bp Napierała: uważajcie na małżeństwo, rodzinę i ojcostwo

- Św. Józef woła: uważajcie na rodzinę, uważajcie na małżeństwo, uważajcie na ojcostwo, bo to są fundamentalne wartości – mówił bp Stanisław Napierała w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępnie.