Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-17 15:37
S. Zielińska / KAI

Oświęcim: Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

Za Federację Skautingu Europejskiego modlić się będą 25 marca uczestnicy specjalnego Dnia Modlitwy w Oświęcimiu. Hasłem spotkania, są słowa św. Maksymiliana Kolbego „Tylko miłość jest twórcza”.

Autor/źródło: pixabay.com

W Dniu Modlitwy w Oświęcimiu weźmie udział około 200 harcerek i harcerzy z różnych stron Małopolski. 

Skauci, którzy przyjadą do miasta nad Sołą, będą wspólnie się modlić i pielęgnować harcerskie zwyczaje, uczestniczyć będą m.in. w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wyruszy ona o godz. 9:00 z miejsca przy oświęcimskim Żwirowisku sąsiadującym z byłym obozem niemieckim Auschwitz. Zaplanowano następnie Mszę św. w sanktuarium księży salezjanów w Oświęcimiu, prezentację jednostek skautów, oraz gry „dla wilczków i harcerzy”. Wszystko zakończy uroczysty apel.

Opiekun oświęcimskich skautów Piotr Daczyński zachęca do udziału w Dniu Modlitwy również wszystkich sympatyków skautingu oraz tych, którzy chcieliby zapoznać się z tego typu działalnością.

Skauci Europy uczestniczą w modlitwach za swój ruch w przededniu lub w sam dzień uroczystości Zwiastowania Pańskiego, gdyż to Matce Bożej Zwiastowania zawierzyli się po raz pierwszy podczas zlotu Eurojam we Francji w 1984 w trakcie pielgrzymki do katedry Notre Dame w Paryżu. Od tego czasu w okolicach 25 marca, spotkają się wraz z rodzicami i przyjaciółmi, by odnowić to zawierzenie.

Skauci Europy w Polsce (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego) to dynamicznie rozwijająca się organizacja harcerska skupiająca kilka tysięcy osób z ponad 60 miast i miejscowości. Skauci Europy są stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym, posiadają status katolickiego prywatnego stowarzyszenia wiernych świeckich oraz organizacji pożytku publicznego.

Skauci Europy pomagają rodzinom katolickim w integralnym wychowywaniu dzieci i młodzieży, zarówno w aspekcie ludzkim, jak i nadprzyrodzonym.

rk / Oświęcim

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-17 13:51:14
miniaturka

Abp Depo: Często wołam do Matki Bożej: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”

O swoim zawierzeniu Maryi oraz o tym, skąd czerpie inspirację do refleksji, które wygłasza podczas Apelu Jasnogórskiego – mówił dla biura prasowego KEP abp Wacław Depo.
2017-03-17 14:30:24
miniaturka

Ks. dr Drąg: trzeba odkryć głębię zamysłu Bożego względem małżeństwa i rodziny

Potrzeba nowej dynamiki duszpasterskiej, nowych rozwiązań prawnych, aby odkryć głębię zamysłu Bożego względem małżeństwa i rodziny - powiedział ks. dr Przemysław Drąg na Międzynarodowym Kongresie Rodziny.
2017-03-17 14:56:14
miniaturka

Brama Miłosierdzia ze Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej

Brama Miłosierdzia, przez którą papież Franciszek przeszedł w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej.
2017-03-17 15:56:08
miniaturka

Papież do spowiedników: modlitwa, rozeznawanie, ewangelizacja

Papież Franciszek w przemówieniu do uczestników watykańskiego kursu forum wewnętrznego dla spowiedników wskazał na trzy cechy, jakimi powinien odznaczać się dobry spowiednik.
2017-03-17 16:24:51
miniaturka

Irlandia: wezwanie do pamięci o migrantach w dzień św. Patryka

Abp Eamon Martin w swoim przesłaniu z okazji święta patrona Irlandii św. Patryka zachęca do pamięci o migrantach.
2017-03-17 17:45:14
miniaturka

Indie: Kościół ustanowił Krajowy Dzień Młodzieży

Pierwsza niedziela sierpnia będzie co roku w Indiach Krajowym Dniem Młodzieży. Decyzję w tej sprawie podjął tamtejszy episkopat wskazując, że trzeba bardziej zaaktywizować młodych w Kościele.