Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-17 13:47
S. Zielińska / BP KEP, episkopat.pl

Abp Depo: Często wołam do Matki Bożej: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”

O swoim zawierzeniu Maryi oraz o tym, skąd czerpie inspirację do refleksji, które wygłasza podczas Apelu Jasnogórskiego – mówił dla biura prasowego KEP abp Wacław Depo.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

Abp Wacław Depo jest przewodniczącym nowo powołanej Komisji Maryjnej. Biskupi zdecydowali o jej powstaniu podczas 375. zebrania plenarnego KEP. 

– Ciągle na nowo staję wobec oblicza Matki Bożej na Jasnej Górze. Ks. Jan Twardowski mówił: „Ty jesteś żywa za tym obrazem”. Ja też staram się przebijać przez ten obraz, aby spotykać Ją – mówił o swoich relacjach z Maryją Metropolita Częstochowski.

Podkreślił, że Maryja była obecna i odgrywała ważną rolę już w okresie jego dzieciństwa. – Pamiętam, że nad naszym dziecięcym łóżkiem był duży obraz Niepokalanego Serca Matki Bożej. Ta maryjność wypływa spod serca Matki – wspominał abp Depo.

Przyznał także, że zawierzenia Maryi, która przedkłada nasze prośby swojemu Synowi uczy się nieustannie od św. Jana Pawła II. – Często wołam do Matki Bożej za św. Janem Pawłem II: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”. Papież mówił: moje sprawy, kiedy ja Jej przekładam, stają się Jej sprawami i ona dopiero idzie do Syna i prosi z całą siłą – powiedział.

Pasterz archidiecezji częstochowskiej każdego dnia przed błogosławieństwem apelowym kieruje do zgromadzonych w Kaplicy Jasnogórskiej kilka słów refleksji na temat aktualnych wydarzeń w Kościele i w Ojczyźnie. Abp Depo wskazał jednocześnie na Ducha Świętego, jako tego, który prowadzi każde tchnienie serca i umysłu.

BPKEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-17 12:17:01
miniaturka

Abp Polak: Prymas ważnym, a czasem jedynym zwornikiem jedności Polski

Faktem jest, że żaden z biskupów w Europie nie miał podobnych prerogatyw do tych jakie posiadał Prymas Polski - mówi KAI abp Wojciech Polak w wywiadzie poprzedzającym obchody 600-lecia Prymasostwa.
2017-03-17 12:42:41
miniaturka

Min. Rafalska: państwo polskie chce budować mocną politykę rodzinną

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie minister rodziny, pracy i polityki społecznej uczestniczy w Międzynarodowym Kongresie Rodziny. Trzydniowe wydarzenie odbywa się pod hasłem „Budowanie więzi w małżeństwie i rodzinie”.
2017-03-17 13:22:02
miniaturka

Legnica: codzienna modlitwa w intencji życia i pokoju na świecie

W Legnicy trwa modlitewny szturm do nieba. Przez cały Wielki Post, codziennie o godz. 15.00, przed pomnikiem św. Jana Pawła II trwa modlitwa w intencji życia i pokoju na świecie.
2017-03-17 14:30:24
miniaturka

Ks. dr Drąg: trzeba odkryć głębię zamysłu Bożego względem małżeństwa i rodziny

Potrzeba nowej dynamiki duszpasterskiej, nowych rozwiązań prawnych, aby odkryć głębię zamysłu Bożego względem małżeństwa i rodziny - powiedział ks. dr Przemysław Drąg na Międzynarodowym Kongresie Rodziny.
2017-03-17 14:56:14
miniaturka

Brama Miłosierdzia ze Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej

Brama Miłosierdzia, przez którą papież Franciszek przeszedł w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej.
2017-03-17 15:39:15
miniaturka

Oświęcim: Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

Za Federację Skautingu Europejskiego modlić się będą 25 marca uczestnicy specjalnego Dnia Modlitwy w Oświęcimiu. Hasłem spotkania, są słowa św. Maksymiliana Kolbego „Tylko miłość jest twórcza”.