Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-16 11:43
AC / Justyna Nosek

Pobiegną dla osób bez domu!

Rekordowa jak dotąd liczba – 93 sportowców – pobiegnie dla osób bezdomnych, dając tym samym znak, że wraz z końcem zimy wcale nie kończą się trudności osób bez domu.

Autor/źródło: Dzieło Pomocy św. Ojca Pio - fb

Okazuje się, że czasem pomoc osobom bezdomnym można nieść biegając. O tym, od pięciu lat przekonuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które i w tegorocznym 14. Półmaratonie Marzanny wystawi drużynę, biegnącą pod hasłem: „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Biegowa inicjatywa ma dwa główne cele: zwrócić uwagę kibiców, zawodników i przechodniów na problem jakim jest bezdomność oraz pokazać osobom bez domu, że pomimo końca zimy nadal dostrzegamy ich potrzeby i problemy z jakimi się borykają.

W tym roku do drużyny Dzieła Pomocy zgłosiła się rekordowa ilość 93 biegaczy – w poprzednich edycjach drużyna liczyła około 30 osób. Wśród biegaczy są zarówno ubiegłoroczni uczestnicy, jak i osoby, które z Dziełem pobiegną po raz pierwszy. – W wiadomościach od kandydatów czytaliśmy wiele miłych słów: że biegną już po raz kolejny, że świetna inicjatywa. Pytają też jak inaczej można pomóc Dziełu – mówi Ewa Korbut, koordynator akcji.

„Uważam, że zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób bezdomnych jest warty poparcia. Bezdomny to nie tylko leniwy brudny alkoholik, ale często zagubiony Człowiek, który nie ma pomysłu na swoje życie. Chętnie przyłączę się do akcji” – napisał w swoim zgłoszeniu do drużyny pan Zbigniew. W barwach Dzieła Pomocy pobiegną m.in. bracia kapucyni – brat Grzegorz, kapitan drużyny oraz brat Tomasz; ksiądz Piotr, rzecznik archidiecezji krakowskiej, co najmniej jedno małżeństwo oraz ekipy istniejących już klubów biegaczy: Parkrun Chrzanów i Klub Biegacza Fartlek.

Głównym wyróżnikiem Dziełowych biegaczy będą jednakowe koszulki z hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”, których wzór przygotowany został specjalnie na tę edycję biegu. Każdy z zawodników dostanie także upominek od osób bezdomnych – uczestnicy grupy wsparcia „Loretanin” od kilku tygodni przygotowują własnoręcznie robione medale.

Wszyscy biegacze mogą liczyć na doping kibiców Dzieła, którzy będą obecni na trasie biegu z transparentami (np. „Biegam po ulicy, śpię w domu – nie każdy ma tyle szczęścia”).

Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę – 19 marca.

***

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od 13 lat towarzyszy osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością. Pomaga doraźnie i specjalistycznie prowadząc m.in.: łaźnię, pralnię, garderobę, kuchnię, grupy wsparcia, Centrum Integracji Społecznej, świetlicę oraz wspierając prawnie, psychologicznie, socjalnie i zawodowo. Pod opieką kapucyńskiej organizacji znajduje się ponad 1,5 tysiąca osób bez domu.

Miejsce spotkania Dziełowej drużyny:
Wejście do Parku Jordana od strony Błoń - https://goo.gl/JmBSm9.

Godzina: 9:50
Kontakt: Ewa Korbut 508-834-147
Wydarzenie na FB: Drużyna Dzieła Pomocy na Półmaratonie Marzanny

Źródło: Justyna Nosek, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-16 10:31:26
miniaturka
play

Czym dla Ciebie jest... wierność? Internetowe rekolekcje wielkopostne [WIDEO]

Trwa II Tydzień Wielkiego Postu. Dziś ważne pytanie o... wierność.
2017-03-16 11:00:35
miniaturka

Pierwsza kobieta maszynista w PKP Intercity

PKP Intercity zatrudnia obecnie blisko 1200 maszynistów. Wśród nich po raz pierwszy znalazła się kobieta.
2017-03-16 11:34:23
miniaturka

Obrońcy życia nie muszą przepraszać za pikiety antyaborcyjne

Sąd Najwyższy uchylił wyrok nakazujący działaczom rzeszowskiego oddziału Fundacji Pro–Prawo do Życia przeprosić prywatny rzeszowski szpital za przeprowadzane w 2014 roku pikiety i wystawy antyaborcyjnej
2017-03-16 12:03:35
miniaturka

Marsze dla Życia i Rodziny w Diecezji Łomżyńskiej

25 marca będzie obchodzona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.To również Dzień Świętości Życia. W związku z tym w odbędą się liczne Marsze dla Życia i Rodziny w Diecezji Łomżyńskiej pod hasłem:,,Wybierajcie więc życie abyście żyli wy i wasze potomstwo"(Pwt19,18).
2017-03-16 12:14:55
miniaturka

Norwegia: dziennikarce zabroniono nosić w pracy krzyżyk

Znanej norweskiej dziennikarce telewizyjnej Siv Kristin Saellmann zabroniono nosić w pracy krzyżyk. „Prezenterzy telewizyjni muszą być neutralni” – uzasadnił decyzję dyrektor wiadomości.
2017-03-16 12:48:22
miniaturka

MSWiA: można składać wnioski o dotacje z Funduszu Kościelnego

Od 15 marca parafie, diecezje, metropolie, a także pozostałe kościelne osoby prawne, mogą składać wnioski o przyznanie dotacji z Funduszu Kościelnego na 2017 r.