Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-15 12:03
franciszkanie.pl / franciszkanie.pl

Sztuka Umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie

Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazała się właśnie książka "Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie" autorstwa o. Antonio Gentiliego.

Autor/źródło: bratnizew.pl

Umiar jest sztuką. I każdy może się w niej doskonalić. Podstawą bowiem umiaru jest zdrowy rozsądek, uważność i refleksyjność. Warto więc weryfikować stare przyzwyczajenia, by odkrywać na nowo sens spraw najprostszych: jedzenia, mówienia, oglądania, korzystania z multimediów, słuchania, zakupów, rozrywki, tempa życia. To właśnie codzienność jest największym wyzwaniem. W niej człowiek doświadcza i frustracji, i szczęścia. Adeptom sztuki umiaru autor wychodzi naprzeciw, nie tylko uzmysławiając problemy, ale przede wszystkim podpowiadając konkretne ich rozwiązania. Wielowymiarowy umiar jest niezwykłym dobrem: uwalnia ziemię od zbędnych ciężarów, a życie człowieka pomaga czynić prostszym i szczęśliwszym.

O. Antonio Gentili jest barnabitą, znanym i cenionym teologiem, filozofem, znawcą zachodniej i wschodniej szkoły medytacji. Prowadzi rekolekcje łączące modlitwę i oczyszczający post.

Z okazji premiery Wydawnictwo przygotowało specjalne zniżki i umożliwiło zajrzenie do książki! Zapraszamy: SZTUKA UMIARU.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: