Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-14 12:49
S. Zielińska / BP KEP, episkopat.pl

Rozpoczął się drugi dzień obrad biskupów

W Warszawie trwają obrady 375. Zebrania Plenarnego KEP. W drugim dniu spotkania biskupi podejmą m.in. kwestię pomocy dotkniętym wojną Syryjczykom.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

W Warszawie trwają obrady 375. Zebranie Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. W pierwszym dniu obrad biskupi rozmawiali nt. duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Wydali też komunikat wspierający inicjatywę o wolnej niedzieli. 

Zebranie plenarne KEP rozpoczęło się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie z udziałem gości z zagranicy. Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończyła Msza św. w Bazylice św. Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Zostaną też poruszone sprawy dotyczące roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” oraz jubileuszu 50-lecia Komisji ds. Misji.

Zebranie Plenarne Episkopatu zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Na zakończenie spotkania zaplanowano konferencję prasową. Po obradach zostanie wydany komunikat.

BPKEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, Zebranie Plenarne KEP