Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-14 12:49
S. Zielińska / BP KEP, episkopat.pl

Rozpoczął się drugi dzień obrad biskupów

W Warszawie trwają obrady 375. Zebrania Plenarnego KEP. W drugim dniu spotkania biskupi podejmą m.in. kwestię pomocy dotkniętym wojną Syryjczykom.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

W Warszawie trwają obrady 375. Zebranie Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. W pierwszym dniu obrad biskupi rozmawiali nt. duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Wydali też komunikat wspierający inicjatywę o wolnej niedzieli. 

Zebranie plenarne KEP rozpoczęło się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie z udziałem gości z zagranicy. Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończyła Msza św. w Bazylice św. Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Zostaną też poruszone sprawy dotyczące roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” oraz jubileuszu 50-lecia Komisji ds. Misji.

Zebranie Plenarne Episkopatu zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Na zakończenie spotkania zaplanowano konferencję prasową. Po obradach zostanie wydany komunikat.

BPKEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-14 11:51:34
miniaturka

Papież w Kolumbii jako misjonarz pokoju

W Kolumbii trwają gorączkowe przygotowania do wizyty papieskiej. Franciszek odwiedzi ten kraj we wrześniu, a jak się podkreśla, przybędzie tam jako posłaniec pokoju i misjonarz pojednania.
2017-03-14 12:20:45
miniaturka

Wolność, a wychowanie – konferencja w szkole „Strumienie” w Józefowie

„Wolność – dana czy zadana?” to tytuł konferencji, która odbędzie się 18 marca w Szkole dla Dziewcząt „Strumienie” w Józefowie k. Otwocka.
2017-03-14 12:42:48
miniaturka

„Przestrzenie Wszechświata” – nowa książka ks. prof. Hellera

„Geometria, jej związki z filozofią i teologią to mój ulubiony przedmiot niemal od samego początku” – mówił w czasie premiery książki „Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii” ks. prof. Michał Heller.
2017-03-14 13:31:05
miniaturka

Watykan: kurs forum wewnętrznego dla spowiedników

W Watykanie rozpoczął się doroczny, już 28. z kolei, kurs forum wewnętrznego dla spowiedników. Organizowany on jest tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu przez Penitencjarię Apostolską.
2017-03-14 13:57:10
miniaturka

Papież na Mszy: nie ma nawrócenia bez konkretnych czynów

Wielkopostną drogę nawrócenia wskazał Papież podczas Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W homilii nawiązał przede wszystkim do dzisiejszego pierwszego czytania z Księgi Proroka Izajasza, gdzie słyszymy wezwanie: „Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru!”.
2017-03-14 14:22:08
miniaturka

Kościół chce zjednoczyć wszystkich w trosce o trzeźwość Polaków

Chcemy zintegrować wszystkie środowiska, aby mówiły jednym głosem, że dbałość o Polaków oznacza także troskę o ich trzeźwość – powiedział KAI bp Tadeusz Bronakowski.