Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-14 08:39
A. Czylok / Radio Watykańskie /bz

Irak: Wielki Post czasem solidarności z uchodźcami

Ofensywa przeciwko dżihadystom w Mosulu spotęgowała falę uchodźców, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy.

Autor/źródło: pixabay

Wskazuje na to iracki kapłan niosący od trzech lat wsparcie uciekinierom z tego miasta, którzy schronili się na Równinie Niniwy. Ks. Samir Youssef podkreśla, że w akcję pomocy, także muzułmanom, systematycznie włączają się chrześcijanie, nawet jeśli sami niewiele posiadają, ponieważ wielu z nich też zostało zmuszonych do opuszczenia swych domów.

W czasie wielkopostnej akcji solidarności staramy się dostarczyć potrzebującym rodzinom przede wszystkim żywność, ciepłe ubrania i opał, tak by mogli ogrzać swe domy – mówi iracki kapłan. Wskazuje, że koszt miesięcznego wsparcia 600 rodzin to ok. 15 tys. dolarów.

Pomoc może być kontynuowana m.in. dzięki środkom otrzymywanym w ramach ogólnoświatowej akcji „Zaadoptuj chrześcijanina z Mosulu”.

„Obecnie, kiedy przeżywamy Wielki Post, z większą otwartością musimy odpowiadać na potrzeby naszych cierpiących braci” – podkreśla ks. Youssef. Szczególnym wsparciem otaczane są dzieci, którym stara się zapewnić nie tylko pilną pomoc żywnościową, ale i możliwość codziennej nauki.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Irak, uchodźcy, Wielki Post