Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-10 14:11
Waldemar Wesołowski

Diecezja Legnicka żegna swojego pierwszego Pasterza

Dziś wieczorem w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka

śp. bp Tadeusz Rybak

Biskup Tadeusz Rybak zmarł we wtorek 7 marca. Miał 88 lat. Był biskupem, który 25 marca 1992 roku stanął na czele powołanej przez papieża Jana Pawła II Diecezji Legnickiej. Dziś w wieczorem (10 marca) w Legnicy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Pierwszego Biskupa Legnickiego. O godz. 18.00 w kościele Św. Jana Chrzciciela rozpoczną się nieszpory, a pół godziny później o 18.30 zostanie odprawiona msza św. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Mszy świętej modlitewne czuwanie przy zmarłym potrwa do godz. 21:00.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca.  Uroczysta procesja o godz. 11.00 wyruszy z kościoła Św. Jana Chrzciciela i przejdzie do Katedry Legnickiej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, homilię wygłosi bp Stefan Regmunt. Ciało pierwszego biskupa legnickiego spocznie w krypcie katedralnej.

W sobotę (11 marca) w dniu pogrzebu Pierwszego Biskupa Legnickiego w Katedrze oraz we wszystkich kościołach diecezji legnickiej zabiją dzwony. Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zaapelował również do wiernych o modlitwę w intencji zmarłego we wtorek biskupa seniora Tadeusza Rybaka.


kswwPodziel się tym materiałem z innymi: