Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-08 15:37
S. Zielińska / BP KEP

Obrady Konferencji Episkopatu Polski (zapowiedź)

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin to główny temat najbliższego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się 13 i 14 marca w Warszawie. W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele episkopatów z 13 krajów.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

375. Zebranie Plenarne KEP rozpocznie się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Pierwszego dnia w obradach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Biskupi omówią sprawy dotyczące programu duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji „Amoris Laetitia”.

– Chcemy wskazać główne linie duszpasterskie dotyczące przygotowania do małżeństwa, towarzyszenia małżonkom i rodzinom oraz troski o osoby rozwiedzione – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, zapowiadając spotkanie.

Obrady odbędą się z udziałem gości z zagranicy. Głos zabiorą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier.

Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończy Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Podczas obrad biskupów zostaną poruszone też sprawy dotyczące obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Po obradach wydany zostanie komunikat.

Obsługa medialna 375. ZP KEP

Podczas 375. Zebrania Plenarnego KEP, które odbędzie się 13 i 14 marca w Warszawie, zaplanowano następujące spotkania z dziennikarzami:

Poniedziałek, 13 marca:

godz. 10.40 – briefing rzecznika KEP ks. dr. Pawła Rytel-Andrianika

godz. 10.50-11.00 – czas dla fotoreporterów

Wtorek, 14 marca:

ok. godz. 14.00 – konferencja prasowa podsumowująca obrady

Miejsce: Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa

Akredytacje będą wydawane przy wejściu do budynku, w zamian za legitymację prasową.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-08 14:06:47
miniaturka

Wietnam: pobito dwóch pastorów protestanckich

Pod koniec lutego w Wietnamie zostało porwanych z lotniska dwóch pastorów protestanckich, Nguyễn Viết Tứ i znany aktywista na rzecz demokracji i wolności religijnej Nguyễn Trung Tôn, który za swoją działalność był już więziony i prześladowany.
2017-03-08 14:38:02
miniaturka

Tarnów: ponad 2 mln zł dotacji na remont cmentarza żydowskiego

Będzie remont ogrodzenia, budowa alejek i ich oświetlenie, a także renowacje zabytkowych macew. Cmentarz Żydowski w Tarnowie odzyska dawny blask.
2017-03-08 15:11:43
miniaturka

Bp Bronakowski: nie wolno nam rezygnować z walki o trzeźwość narodu

Z walki o trzeźwość narodu nigdy nie wolno nam zrezygnować – mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas sympozjum „Ku trzeźwości narodu”, które odbyło się w środę w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
2017-03-08 18:09:56
miniaturka

Przedstawiciel Watykanu: chrześcijanie wciąż prześladowani

„Podejmuje się liczne wysiłki, by promować i umacniać podstawowe prawo człowieka do wolności religijnej. Mimo tego w wielu częściach świata jesteśmy faktycznie świadkami stałego pogarszania sytuacji, a nawet wprost ataków na to niezbywalne prawo” - powiedział Abp Ivan Jurkovič.
2017-03-08 18:42:26
miniaturka

Papieskie rekolekcje: Judasz i ryzyko utraty wiary

Kolejną medytację, której Papież wraz ze swoimi współpracownikami z Kurii Rzymskiej wysłuchał na rekolekcjach odprawianych w Aricci pod Rzymem, prowadzący je o. Giulio Michelini poświęcił postaci Judasza.
2017-03-08 21:06:12
miniaturka

24 ekstremalne trasy EDK w diecezji bielsko-żywieckiej

Na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w tym roku organizowanych jest 24 tras ekstremalnych i 6 tras na wzór EDK w 12 rejonach.