Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-07 12:23
Sara Bounaoui

XV Forum Młodych

Już po raz piętnasty młodzież z całej Archidiecezji Krakowskiej spotka się w VIII Liceum Ogólnokształcącym, by w atmosferze radości spędzić czas Bogiem i drugim człowiekiem.

Autor/źródło: XV Forum Młodych

Forum było ważną częścią duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a teraz jest okazją, by podziękować za owoce i jednocześnie rozpocząć przygotowania do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, tym razem w Panamie. 
Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest fragment 1. rozdziału Ewangelii św. Łukasza: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny". Po rozważaniu ośmiu błogosławieństw, co przygotowało nas do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest czas na to, by w maryjnym duchu rozpocząć przygotowania do spotkania papieża z młodymi w Panamie. W ramach wydarzenia będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej z kopią Krzyża ŚDM w kościele św. Mikołaja w Krakowie. Czeka nas również bardzo intensywna sobota, którą zakończy wieczorny koncert.
Forum Młodych to bezpośrednia odpowiedź na apel św.Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, czyli spotkaniem młodzieży z wielu naszych parafii, grup, wspólnot i ruchów młodzieżowych ze swoim biskupem. Podczas tego spotkania młodzi dzielą się między sobą doświadczeniem wiary i miłości.
Na Forum można zapisać się wypełniając formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej: www.grupyapostolskie.pl. Kartę należy dostarczyć do dnia 30.03 drogą mailową, na biuro@grupyapostolskie.pl, bądź też osobiście w siedzibie duszpasterstwa na ul. Wiślnej 7/12. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy, kto tylko ukończył 15 rok życia. Forum to jedno z takich wydarzeń w ciągu roku na którym po prostu trzeba być. Można poczuć i zobaczyć młody Kościół silny Chrystusem. Czekamy właśnie na Ciebie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy