Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-03 13:18
Monika Fenisz / KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej KSM

W piątek rozpoczną się VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Plakat VIII Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej KSM
Autor/źródło: KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

W nadchodzący weekend, 3-5.03, odbędą się VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej KSM. W rozgrywkach będzie uczestniczyło ok. 140 zawodników z następujących miast: Drohiczyn, Katowice, Przemyśl, Kraków, Częstochowa, Rzeszów, Pelplin oraz młodzież z Lubaczowa, Hrubieszowa i Zamościa. 

Sport i wspólne spędzanie czasu, to najlepsza forma aktywnego wypoczynku, połączona z wychowaniem do trzeźwości, poznawaniem Zamojszczyzny i uczestnictwem w imprezach kulturalnych. Mistrzostwa Polski poprzedziły eliminacje diecezjalne - podkreślają organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Mistrzostwa zostały objęte patronatem J. E. Ks. Bpa Mariana Rojka, Prezydenta Miasta Zamość oraz Wójta Gminy Zamość. 

Organizowanie tego typu przedsięwzięć KSM ma na celu integralny rozwój młodego człowieka oraz wychowywanie w duchu troski o własne zdrowie fizyczne, ze szczególnym propagowaniem trzeźwości, co wynika z założeń statutu KSM:
§14 punkt 7. dbanie o rozwój fizyczny (kultura fizyczna, sport, turystyka, krajoznawstwo);
punkt 8. organizowanie i troska o odpowiedni poziom życia towarzyskiego, rozrywki, wartościowe wykorzystanie wolnego czasu, ubogacającego wypoczynku, ze szczególnym propagowaniem trzeźwości.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, KSM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, mistrzostwa, siatkówka, Zamość