Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-03 10:36
rk

Rozmowy poświęcone w bielskiej katedrze

Biskup pomocniczy Piotr Greger i redaktor radia diecezjalnego ks. Jacek Pędziwiatr zapraszają na „Rozmowę poświęconą” do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Rozmowy poświęcone w katedrze
Autor/źródło: Diecezja bielsko-żywiecka

Biskup pomocniczy Piotr Greger i redaktor radia diecezjalnego "Anioł Beskidów" ks. Jacek Pędziwiatr zapraszają na „Rozmowę poświęconą” do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej w najbliższy wtorek 7 marca o godz. 19:00. Rozmówcy podejmą temat nieznanej symboliki oraz praktycznych funkcji poszczególnych elementów wyposażenia kościoła.

Do rozmowy duchownych mogą się przyłączyć poprzez pytania i własne uwagi wszyscy słuchacze. Pomysłodawcy spotkania zachęcają do udziału w kolejnej z cyklicznych „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze.

Jak wyjaśnił ks. Pędziwiatr, podczas spotkania rozmówcy podejmą wątek rozpoczęty miesiąc temu. „Opowiemy więc, jakie warunki musi spełniać budowla, by uznać ją za kościół i poświęcić, ile ma być świec, jak ma wyglądać ambona, tabernakulum, stacje Drogi Krzyżowej, chrzcielnica oraz konfesjonał” – dodał duchowny.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy