Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-01 15:24
Piotr Drożdżewicz

„Pragnę” - rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką SAC [VIDEO]

Przeżyj rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką SAC, założycielem wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

„Pragnę” to rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką SAC, w których opowiada o tym, że ludzkie pragnienia są darem od Boga, ale jednocześnie przestrzega przed ich złą interpretacją.

Każdy człowiek czegoś pragnie. Pragniemy być dobrymi ludźmi, pragniemy dobrych relacji i miłości, a także zdrowia czy dóbr materialnych. Nasze pragnienia często nie dotyczą wcale rzeczy nieosiągalnych, ale całkiem prostych i przyziemnych, jak chociażby wypoczynek. Czy jednak wiemy w jaki sposób pragnienia mogą nas przybliżać do Boga? Czy zastanawialiśmy się nad tym, że niewłaściwie zaspokajane pragnienie może nas też od Niego oddalać?

Ks. Krzysztof Kralka SAC, założyciel wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” oraz autor książek („Bóg jest portem”, „Małżeństwo poddane Chrystusowi”, „Siedem grzechów głównych” czy „Bóg wskrzesza miłosierdziem”) z wielką pasją opowiada o ludzkich pragnieniach, pomagając przeżywać je jako piękny dar Boga oraz pielęgnować, by przynosiły jak najlepsze owoce. Odwołując się do Ewangelii, ks. Kralka stawia niepokojące pytanie: jaką drogą chcemy podążać w realizacji naszych pragnień - drogą Boga czy też złego ducha, który usiłuje każdy dar Pana wykrzywić i uczynić go bezowocnym w naszym życiu.

„Pragnę” to rekolekcje przygotowane przez Telewizję Republika i Wydawnictwo Esprit.

Nowy odcinek emitowany jest w każdą środę Wielkiego Postu o 18:30 w Telewizji Republika, a we czwartek na kanałach YT: Telewizja Republika i Wydawnictwo Esprit.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy