Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-01 18:53
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Brazylia: inauguracja wielkopostnej Kampanii Braterstwa 2017

Kampanię Braterstwa otworzył 1 marca, w Środę Popielcową przewodniczący episkopatu Brazylii kard. Sergio da Rocha.

Autor/źródło: pixabay.com

Inaugurację wielkopostnej Kampanii Braterstwa 2017, w której wziął też udział przedstawiciel brazylijskiego ministerstwa ochrony środowiska, transmitowały katolickie stacje telewizyjne. Akcję poświęcono tym razem ochronie stref roślinnych, czyli biomów, i zamieszkujących je ludów.

Tegoroczna Kampania Braterstwa ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na konieczność obudzenia troski o ziemię i wszystkie przejawy życia. Refleksja Kampanii opiera się na biblijnym tekście z Księgi Rodzaju (Rodz. 2,15), gdzie Stwórca powierza człowiekowi troskę o pielęgnowanie i dbanie o całe stworzenie. W tym kontekście wypowiedział się sekretarz episkopatu bp Leonardo Ulrich Steiner. Kampania kładzie nacisk na istnienie różnorodnych biomów brazylijskich i zachęca, aby człowiek zechciał pogłębiać swoje relacje z przejawami życia i kultury ludów zamieszkujących ziemię.

Ponadto Kampania ma wzbudzić podziw w tym celu, aby każdy chrześcijanin pielęgnował i troszczył się o dzieło stworzenia. „Dotknięci wielkodusznością i dobrocią biomów, będziemy prowadzeni do nawrócenia, czyli do pielęgnowania i dbania o nie” – podkreśla biskup Steiner.

Materiały tegorocznej Kampanii dają konkretne wskazanie, gdzie człowiek winien dokonać zmiany podejścia do bogactwa środowiska naturalnego, aby z niszczyciela stał się na nowo opiekunem naszego wspólnego domu.

Z. Malczewski TChr, Brazylia / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-01 18:10:31
miniaturka

Portugalia: napływają wiadomości o cudach dziejących się za wstawiennictwem s. Łucji

Sanktuarium w Fatimie otrzymuje liczne listy i e-maile z informacjami o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem s. Łucji dos Santos - ujawniła s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego tej uczestniczki objawień maryjnych z 1917 r.
2017-03-01 18:35:41
miniaturka

Kard. Tauran: Papież jest zaproszony i kiedyś pojedzie do Egiptu

Ojciec Święty został zaproszony do Egiptu i któregoś dnia znajdzie sposób na to, by się tam udać – zapewnił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.
2017-03-01 18:42:43
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #2

Posłuchaj Słowa Bożego, przyjmij krótką refleksję ks. Michała Misiaka i podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty.
2017-03-01 21:04:00
miniaturka

Bp Kiernikowski: nawrócenie to przylgnięcie do Jezusa

„W Wielkim Poście nie chodzi tylko o jakąś poprawę, chodzi o nawrócenie, o przylgnięcie do Chrystusa” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. rozpoczynające Wielki Post.
2017-03-01 21:32:49
miniaturka

Bp Janiak: nawrócenie powinno odnosić się do Pana Boga i ludzi.

- Nawrócenie powinno odnosić się do Pana Boga i ludzi - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w Środę Popielcową przewodniczył liturgii w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Wraz z nim modlił się bp Łukasz Buzun.
2017-03-01 23:29:03
miniaturka

Środa Popielcowa w gliwickiej katedrze

W Środę Popielcową Biskup Jan Kopiec przewodniczył wieczorem Mszy św. w gliwickiej katedrze.