Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-28 16:00
Piotr Nowicki

#8dzientygodnia - Środa Popielcowa

Jako wspólnota - księża i klerycy - Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie rozpoczynamy wielkopostny cykl filmików "Ósmy dzień tygodnia". Dziś rozważanie o Liturgii Słowa Środy Popielcowej!

Dniem zbawienia, który zaczyna się zwyczajnie, pośrodku tygodnia, w Środę Popielcową, a także chęcią noszenia korony razem z samym Bogiem dzielą się: ks. Przemysław Kwiatkowski - rektor PWSD oraz kl. Marcin Piskorski - rok III.

Mamy nadzieję, że serią 5-6-minutowych filmików o Słowie Bożym i o jego działaniu w naszym życiu pomożemy Wam przeżyć lepiej ten szczególny czas nawrócenia oraz przygotowania na świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa. Nawet jeśli wcześniej nie udawało Ci się doświadczyć Wielkiego Postu - spróbuj teraz!

Nagrywamy własnymi kamerkami, oświetlamy własnymi lampami, mówimy własnymi słowami. "Studiem nagrań" jest nasz dom - kaplica, korytarze, biblioteka, refektarz, sala gimnastyczna, ogród - w którym żyjemy, uczymy się, gramy oraz spotykamy się z Bogiem, z sobą nawzajem i z samymi sobą.Chcemy dzielić się naszym rozważaniem Bożego Słowa, doświadczeniem Bożego Miłosierdzia, rozeznawaniem wiary i powołania. My - czyli wspólnota gnieźnieńskiego seminarium duchownego; księża i klerycy. Ci, którzy kapłanami Chrystusa już są, jak i ci, którzy znajdują się na różnym etapie przygotowania do kapłaństwa. Chcemy pokazywać, gdzie odnajdujemy osobisty 8 dzień tygodnia - dzień nowego życia, nowego nieba i nowej ziemi, dzień życia z Bogiem. 


"Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia!" (2 Kor 6,3)


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: klerycy, Wielki Post, 8dzientygodnia, Słowo Boże, PWSD, Seminarium Gniezno, PWSD_film