Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-27 15:46
AC

Pierwszy występ African Music School w Bouar - tańczył z nimi kard. Nzapalainga!

W niedzielę, 26 lutego 2017 roku, kardynał Nzapalainga odwiedził Bouar. Wysłuchał wówczas niezwykłego koncertu... Muzyka porwała kardynała do tańca.

Kardynał Nzapalainga podczas koncertu African Music School
Autor/źródło: Benedykt Pączka OFMCap

Niedziela była niezwykłym dniem dla miasta Bouar. Odwiedził je bowiem kard. Nzapalainga. O godz. 8.30 odprawił Eucharystię, a później podczas posiłku miał okazję wysłuchać pierwszego koncertu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Bouar. To na pewno nie był zwykły koncert. To były pieśni mówiące o Jezusie, o miłości Boga, porywające do wspólnego śpiewu, klaskania i tańca. Ta muzyka porwała także samego kardynała. Po wejściu na scenę, kadrynał Nzapalainga wygłosił mowę, a następnie uczniowie znowu zaczęli śpiewać i tańczyć. Kardynał tańczył i śpiewał razem z uczniami.

Podczas koncertu wystąpiło 50 dzieci. Wzięło też w nim udział 30 osób starszych (w chórze). Grał zespół, składający się z 10 osób. Dyrygowała pani Anna Mara. Dzięki dobrej organizacji misjonarza Benedykta Pączki OFMCap, można było śledzić transmisję na żywo przez Facebooka (ta transmisja była udostępniona także na profilu portalu opoka - muszę przyznać, że i mnie ta muzyka porwała do tańca (uśmiech) - red.AC). Można było nie tylko obserwować chrześcijańską radość, ale naprawdę dać się jej ponieść. Koncert był niesamowity. Taniec na chwałę Pana, do którego dołączył kardynał, pokazał, że chrześcijaństwo w Afryce jest żywe, radosne, pełne nadziei i wiary, mimo tego, ile Ci ludzie musieli nie tak dawno przejść w związku z wojną w RŚA. A przecież nadal nie jest tam bezpiecznie. Jednak African Music School w Bouar, powstała dzięki wielkiej motywacji kapucyna z Polski (który nie opuścił RŚA, kiedy działo się źle), pokazuje, że chrześcijaństwo to radość zakorzeniona głęboko w sercu. Radość z obecności Pana Jezusa, który, jak śpiewały dzieci, jest światłem, za którym się idzie...

Powyżej galeria zdjęć z tego wydarzenia (dzięki uprzejmości br. Benedykta), a wśród zdjęć dokument z błogosławieństwem kardynała dla Szkoły Muzycznej.

Módlmy się za wszystkich tworzących muzyczne dzieło w RŚA, aby ta Szkoła mogła dalej istnieć i przynosić wiele dobrych owoców.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-27 13:59:08
miniaturka

Grekokatolicy rozpoczynają dzisiaj Wielki Post

Wierni Kościoła greckokatolickiego rozpoczęli dzisiaj okres Wielkiego Postu, który potrwa 7 tygodni. Cechą charakterystyczną tego okresu w obrządku wschodnim jest to, że Msze święte odprawia się tylko w soboty i niedziele, a w pozostałe dni inne nabożeństwa pokutne.
2017-02-27 15:13:30
miniaturka

Pobiegnij dla bezdomnych

Już po raz 5 krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio kompletuje drużynę, która 19 marca stanie na starcie Półmaratonu Marzanny i pobiegnie dla osób bezdomnych pod hasłem: „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.
2017-02-27 16:05:37
miniaturka

Dzień modlitwy i pokuty za pedofilię obchodzony we wszystkich diecezjach

Wszystkie polskie diecezje włączają się w obchody ustanowionego przez KEP dnia modlitwy i pokuty za ofiary pedofilii, który obchodzony będzie w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 3 marca. Okazją do przebłagania za grzechy pedofilii będzie modlitwa podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
2017-02-27 16:14:35
miniaturka

Caritas Polska wspiera walkę z głodem w Sudanie Płd.

20 lutego World Food Program i inne agencje ONZ ogłosiły stan klęski głodu w niektórych regionach Sudanu Południowego. O pilną pomoc żywnościową dla milionów mieszkańców tego kraju, „skazanych na śmierć głodową”, zaapelował też papież Franciszek.
2017-02-27 16:39:30
miniaturka

Ania Golędzinowska - współczesna Maria Magdalena na Śląsku

Ks. Marcin Paś zaprasza na spotkania z Anią Golędzinowską, które odbędą się w Bytomiu, Zabrzu i Gliwicach.
2017-02-27 17:11:46
miniaturka

Brazylia: wśród mężczyzn różaniec coraz bardziej popularny

W brazylijskim Kościele pojawiło się nowe zjawisko: wzrasta liczba mężczyzn modlących się na różańcu. 19 lutego b.r. odbyła się krajowa pielgrzymka męskich grup różańcowych do sanktuarium w Aparecidzie.