Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-26 17:23
Anna Bajon / s. Małgorzata Chmielewska

Wykształciuchy w Bożym Królestwie

W dzisiejszym wpisie, na swoim blogu siostra Małgorzata Chmielewska pisze m.in. o licencjacie z tępienia wszy trzech gatunków, świerzbu, doprowadzenia do czystości ludzi śmierdzących i uniknięcia zakażeń przy opatrywaniu ran.

Autor/źródło: Anna Bajon

We wpisie siostra Małgorzata wymienia także:

  • licencjat ze zdobywania żywności i pieniędzy.
  • licencjat z przebierania używanej odzieży i segregowania darowanych rzeczy oraz logistyki ich zagospodarowania.
  • magisterium z walki z urzędami, przepisami i generalnie systemem oraz głupotą, obojętnością ignorancją i zwykłym lenistwem.
  • magisterium ze znalezienia sposobu na  leczenie nieubezpieczonych, umieszczanie bezdomnych w DPS, ustalania tożsamości NN itp.
  • doktorat z utrzymania domu z 90 osobami starymi i chorymi oraz bez głowy- bez pożaru, bijatyk, śmiertelnych wypadków w stanie względnej czystości, zaopatrzonych w posiłki, opiekę, leczenie i załatwianie spraw w urzędach. Habilitacja za to samo plus rozrywka i dobra atmosfera.
  • doktorat z budowania i remontowania starych domów – zdobywania pieniędzy, materiałów, dokumentów i kierowania ekipami złożonymi z ludzi bezdomnych i nie fachowców oraz za motywowanie do pracy leniwych i roszczeniowych.

Siostra Małgorzata walczy z biedą, a tylko przy okazji wychwytuje "perełki" urzędników, którzy każdą inicjatywę potrafią sprowadzić do określonego papierka lub pieczątki.

Polecamy dzisiejszy wpis Blogu Siostry Małgorzaty

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-26 13:59:10
miniaturka

Koszalin: inauguracja II Synodu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej [galeria]

25 lutego w koszalińskiej katedrze bp Edward Dajczak uroczyście otworzył II Synod diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Niech każdy z was przyjmie ten dekret z całą miłością, jako wezwanie, dar i zadanie - zwrócił się do nowo mianowanych członków komisji synodalnych.
2017-02-26 14:16:58
miniaturka

Dzisiaj w Kościele greckokatolickim przypada niedziela przebaczenia win

Niedzielą przebaczenia win lub seropustną nazywana jest dzisiejsza niedziela w Kościele greckokatolickim. Jest to to ostatni dzień przed Wielkim Postem, który grekokatolicy rozpoczną jutro.
2017-02-26 17:17:58
miniaturka

Katowice: komunikat arcybiskupa w przededniu 30. rocznicy śmierci ks. Blachnickiego

Do żarliwej modlitwy o szybką beatyfikacje sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego wzywa w komunikacie do wiernych archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc.
2017-02-26 17:40:21
miniaturka

Anioł Pański: zaufać Bogu jak Ojcu

W aktualnej epoce osierocenia bardzo ważne jest poczuć, że Bóg jest naszym Ojcem – mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.
2017-02-26 18:53:11
miniaturka

Dni Otwartej Furty

Dni Otwartej Furty to czas szczególnych spotkań. To dni z siostrami, które Pan powołał do wspólnoty Terezjańskiej.
2017-02-27 07:18:27
miniaturka

Papież u anglikanów: czy jesteśmy gotowi zostawić coś z naszej przeszłości?

Chrystus patrzy dziś na nas i pyta się: Czy przez wzgląd na Mnie jesteś gotowy zostawić coś z twojej przeszłości? – te słowa znalazły się w centrum papieskiej homilii w anglikańskim kościele wszystkich świętych w Rzymie. Jest to pierwsza wizyta Papieża u rzymskich anglikanów.