Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-24 12:46
Anna Bajon / www.jasnagora.com/o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE/wikipedia

Renowacja ołtarza w Kaplicy Matki Bożej w Doylestown

Renowacja ołtarza w Amerykańskiej Częstochowie rozpoczęła się pod koniec stycznia. Powodem jej rozpoczęcia było zainstalowanie zasłony dla Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, podobnej do tej, która znajduje się na Jasnej Górze.

Autor/źródło: wikipedia commons

Przód zasłony jest wykonany ze srebra i waży około 180 funtów (90 kg). Przedstawia ona wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, inspirowany dziełem hiszpańskiego malarza Bartolome Esteban Murillo. Maryja wzięta do Nieba otoczona jest zastępami Świętych Aniołów. Na dole zasłony znajdują się przedstawienia dwóch Sanktuariów: po lewej stronie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie w Polsce, natomiast z prawej strony przedstawione jest Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej (Amerykańska Częstochowa) w Doylestown, PA w USA.

Srebrna zasłona została zaprojektowana i wykonana przez „Drapikowski Studio” w Gdańsku w Polsce w roku 2014.

***

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestownto miejsce kultu maryjnego Polonii amerykańskiej, położone w pobliżu Doylestown w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Sanktuarium znane również jako Amerykańska Częstochowa posiada replikę obrazu Matce Bożej Częstochowskiej, oraz serce premiera Polski, Ignacego Jana Paderewskiego.

Centralnym miejscem sanktuarium jest kościół zaprojektowany przez polonijnego architekta George’a Szeptyckiego, z repliką obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, namalowaną w 1955 roku, przez częstochowskiego malarza, Bolesława Rutkowskiego.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-24 12:12:50
miniaturka

Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą ks. Franciszka Blachnickiego

Liczbą 430 głosów Sejm RP przyjął uchwałę, będącą wyrazem hołdu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, "wielkiemu patriocie, żołnierzowi, duchownemu i działaczowi społecznemu" oraz doceni "jego wkład w rozwój moralny wielu pokoleń".
2017-02-24 12:15:15
miniaturka

Międzynarodowa konferencja naukowa o promowaniu cywilizacji życia w Kaliszu

„XXI wiek – cywilizacja życia czy śmierci” to temat dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.
2017-02-24 12:37:28
miniaturka

Nagroda im. bp. Romana Andrzejewskiego dla ks. Kazimierza Kaczora

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w czwartek, 23 lutego 2017 roku. Ks. Kazimierz Kaczor jest kapłanem diecezji przemyskiej. Jest najdłużej posługującym diecezjalnym duszpasterzem rolników.
2017-02-24 13:49:58
miniaturka

Pomoc dla niepełnosprawnych w Aleppo w Syrii

Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI rozpoczął w lutym 2017 r. dwa projekty, których celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w Aleppo.
2017-02-24 13:51:41
miniaturka

Wiosną w Cannes premiera "Dwóch koron" – filmu o życiu św. Maksymiliana Kolbego

Mamy nadzieję, że ta produkcja trafi do jak największej liczby krajów, popularyzując postać o. Maksymiliana. Tym bardziej, że w filmie pojawią się nieznane dotąd wątki z życia świętego, mówi Michał Kondrat, reżyser i producent „Dwóch koron”.
2017-02-24 15:13:46
miniaturka

Ogólnopolska Sesja Zarządów KSM

W dniach 24-26 lutego odbędzie się Ogólnopolska Sesja Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w której udział wezmą przedstawiciele KSM z 24 diecezji.