Strona główna
Serwis jest częścią opoka.org.pl
2017-02-22 11:56
Agnieszka Czylok / paczek.kapucyni.pl

W Tłusty Czwartek pączkujemy dla Afryki!

W Tłusty Czwartek kolejny finał akcji "Wyślij pączka do Afryki". W zeszłym roku udało się pozyskać 325 811,14 zł. Jak będzie w tym?

Autor/źródło: Benedykt Pączka OFMCap

Pomysłodawcą akcji "Wyślij pączka do Afryki" jest br. Benedykt Pączka OFMCap. W tym roku zbierane są fundusze na pomoc dzieciom uczącym się w szkołach, które prowadzą bracia kapucyni. Planowana jest także rozbudowa kaplic, wsparcie transportu misjonarzy między wioskami oraz zakup potrzebnych książek i materiałów edukacyjnych.

Zamiast samemu zajadać się pączkami, można podzielić się nimi z dziećmi w Afryce. Jak można to zrobić? Jest kilka opcji: można wysłać wirtualnego e-pączka (to dokonanie wpłaty za pomocą modułu na stronie paczek.kapucyni.pl), można zaprosić do akcji przyjaciół - usmażyć pączki, poczęstować ich i opowiedzieć o akcji, by mogli ją wesprzeć, można także kupić pączki w punktach gastronomicznych bądź szkołach, które biorą udział w akcji (lista jest na wyżej już wymienionej stronie).

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji. Zostaną one przekazane na projekty realizowane w Afryce. Szczegółowy opis projektów można pobrać na stronie akcji z zakładki "Pączkuj z nami".

Jeśli ktoś preferuje przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, organizatorzy proszą o podanie w tytule wpłaty, oprócz dopisku "Pączek dla Afryki", adresu e-mail. Będą mogli przesłać wtedy podziękowanie za pomoc.

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794

Nasz portal opoka.org.pl już po raz kolejny dołącza do promowania tej akcji. Wspieramy! Wyślij pączka do Afryki! Pączkujemy? Pączkujemy!

 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Afryka, pomoc, Tłusty Czwartek, Wyślij pączka do Afryki, pączkujemy