Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-22 10:31
Anna Bajon / Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

Zdrapka Wielkopostna 2017

Na tegoroczny Wielki Post Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce przygotowała akcję „Zdrapka Wielkopostna 2017”. To specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień Wielkiego Postu.

Autor/źródło: Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2017 roku. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania.

Począwszy od 1 Marca, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa w duchu nowej ewangelizacji.Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu.

Nie jest intencją Kalendarza aby umartwić się ponad swoje siły, chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść, zadania mają pokazywać, sugerować pewne akcenty w życiu które są wyjątkowo ważne w Wielkim Poście.

Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego:

  •         Nie marnuj dzisiaj wody
  •         Unikaj "śmieciowego jedzenia"
  •         Odmów 3 razy Ojcze nasz
  •         Zrób komuś miłą niespodziankę
  •         Życzenia Świąteczne. Wyślij kartkę!

***

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh, CLC) jest świeckim, światowym stowarzyszeniem katolickim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich. Wspólnotę tworzą chrześcijanie: mężczyźni i kobiety, dorośli i młodzież, z różnych grup społecznych, którzy pragną bardziej naśladować Jezusa Chrystusa i współpracować z Nim w swoim życiu przyczyniając się do budowania Królestwa Bożego tu na ziemi. Widzą też Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego jako  miejsce do realizacji osobistego powołania w Kościele rzymskokatolickim.

Więcej informacji na stronie wspólnoty >>

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-22 09:15:39
miniaturka

Bracia Franciszkanie rozważają Liturgię Słowa na dany dzień

Celem Braci jest to, aby zwięzłe rozważania były zaproszeniem, pomocą i pretekstem do osobistych medytacji nad Słowem.
2017-02-22 09:43:51
miniaturka

Ikona jako okno na wieczność

18 osób z całej Polski wzięło udział w inauguracyjnych warsztatach pisania ikon, które w dniach 16-19 lutego odbyły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Pomysłodawcą był ks. Rafał Krauze MIC, posługujący w największym polskim sanktuarium maryjnym.
2017-02-22 09:45:16
miniaturka

Dziś pierwszy ogólnopolski dzień modlitwy w intencji ŚDM Panama 2019

Chcemy, aby 22. dnia każdego miesiąca Polacy we wszystkich diecezjach łączyli się w modlitwie z gospodarzami spotkania młodych w Panamie- mówi ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.
2017-02-22 10:56:51
miniaturka

UNICEF: 1,4 miliona dzieci zagrożonych głodem

Niemal 1,4 miliona dzieci w Nigerii, Somalii, Południowym Sudanie i Jemenie grozi śmierć głodowa, alarmuje ONZ-owskie dzieło pomocy dzieciom UNICEF.
2017-02-22 11:26:05
miniaturka

Konferencja naukowa "Oblicze Boże"

Z inicjatywy Instytutu Studiów Franciszkańskich, Katedry Teologii Życia Duchowego UKSW i Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza, 22 marca odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "Oblicze Boże. Teologia - ikonografia - duchowość"
2017-02-22 12:14:40
miniaturka

W Tłusty Czwartek pączkujemy dla Afryki!

W Tłusty Czwartek kolejny finał akcji "Wyślij pączka do Afryki". W zeszłym roku udało się pozyskać 325 811,14 zł. Jak będzie w tym?