Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-21 18:07
AC / Radio Watykańskie/ak/ rv, fiamc

Lekarze katoliccy: zakaz odwodzenia od aborcji niedemokratyczny

Wprowadzona we Francji ustawa zakazująca odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji narusza demokrację i podstawowe prawa człowieka.

Autor/źródło: photogenica.pl

Opinię tę wyraziła Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich (FIAMC). W wydanym przez nią oświadczeniu podkreślono, że przeciw nowej ustawie słusznie zaprotestował Kościół. Opowiedzieli się przeciwko niej paryski kardynał André Vingt-Trois i przewodniczący francuskiego episkopatu abp Georges Pontier.

„Chociaż ustawa ogranicza się tylko do Francji, stanowi wyraźne pogwałcenie wolności słowa – czytamy w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich. – Nie można jej zaakceptować tym bardziej, że została wydana w kraju, który chlubi się tym, że jest tolerancyjny i zawsze broni praw człowieka. Wydaje się, że francuski rząd traktuje te prawa jako swoisty przywilej, który należy się jedynie kobietom chcącym usunąć ciążę, co z medycznego punktu widzenia wcale nie leży w interesie ani ich samych, ani ich nienarodzonych dzieci” – podkreśla międzynarodowa federacja katolickich lekarzy.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, Francja, prawo, lekarze, życie, demokracja, lekarze katoliccy