Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-21 12:34
iz / misje.diecezja.tarnow.pl

Przekazanie kierowania szpitalem w ręce sióstr Kombonianek

W dniu 18 lutego w Bagandou nastąpiło przekazanie kierowania szpitalem zbudowanym i finansowanym przez diecezję tarnowską w ręce sióstr Kombonianek.

Autor/źródło: misje.diecezja.tarnow.pl

Funkcjonujący przez ponad 10 lat szpital pozostawał w rękach dyrektorów świeckich, przybyłych z Polski. Były to panie: Zofia Kaciczak, Elżbieta Wryk i Izabela Cywa.

Wydarzenie uroczystego przekazania rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył miejscowy biskup Rino Perin przy współudziale księży z Polski: Marka Muszyńskiego, Jana Wnęka i Krzysztofa Czermaka. W uroczystości wzięły udział dwie osoby świeckie z diecezji tarnowskiej, zaangażowane w jej misyjną działalność oraz dwie wolontariuszki z Polski posługujące obecnie w szpitalu jako dentystka i laborantka.

Miejscowy biskup, burmistrz Bagandou i przyuczony chirurg, jak również ks. Krzysztof wyrazili słowa wdzięczności wobec pani Izabeli Cywy, która z wielkim oddaniem i piętrzącymi się nieraz trudnościami, dbała o poziom posługi szpitalnej świadczonej miejscowej ludności i nie tylko. W tej posłudze towarzyszyła jej z wielkim oddaniem pani Magdalena Iwan. W minionym roku z usług szpitala skorzystało niemal 4700 pacjentów. Szpital w dalszym ciągu będzie wspierany przez kolędników misyjnych, którzy zapewnili jego istnienie i przez cały czas go utrzymywali.


http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/aktualnosci,213.html


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Republika Środkowoafrykańska, przekazanie szpitala siostrom Komboniankom