Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-21 12:18
iz / KAI

Powstało Vademecum Apostolstwa Trzeźwości

Spis stałych inicjatyw Kościoła w Polsce w zakresie promowania abstynencji, listę zakonnych i diecezjalnych duszpasterzy trzeźwości oraz m.in. materiały liturgiczne na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu - zawiera "Vademecum Apostolstwa Trzeźwości".

Autor/źródło: pixabay

Publikacja opracowana z inicjatywy Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat kościelnych inicjatyw trzeźwościowych oraz tworzonych przez Kościół w Polsce we współpracy z instytucjami państwowymi.

Są to także materiały liturgiczne i program na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, materiały formacyjne o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości oraz analiza przepisów prawnych ustawy o wychowaniu w trzeźwości.


Vademecum przynosi też najistotniejsze informacje na temat Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbędzie się we wrześniu na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ks. Marek Dziewiecki, duszpasterz i psycholog, konsultor Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, opisuje najważniejsze cele Kongresu, w tym dyskusję nad odpowiedzialnością Kościoła w Polsce, władz rządowych i samorządowych oraz rodzin o abstynencję.


W publikacji znalazły się też wszystkie teksty modlitw, jakie zostaną odmówione w ramach duchowego przygotowania do Kongresu podczas 36. narodowej pielgrzymki środowisk trzeźwościowych na Jasną Górę, rozważania na sierpień - miesiąc trzeźwości, czy omówienie podstawowych zagadnień powstającego Narodowego Programu Trzeźwości.


Vademecum zamykają kalendarium wydarzeń Apostolstwa Trzeźwości na rok 2017 oraz spis stałych inicjatyw Kościoła w Polsce w zakresie promowania abstynencji. W publikacji znalazła się też lista zakonnych referentów i diecezjalnych duszpasterzy trzeźwości.


"Vademecum Apostolstwa Trzeźwości" zostało opracowane przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

lk / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Vademecum Apostolstwa Trzeźwości