Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-21 08:18
Anna Bajon / Radio Watykańskie

3 marca w Polsce modlitwy za ofiary pedofilii

3 marca, w Kościele w Polsce odbywać się będą modlitwy w intencji ofiar pedofilii. To odpowiedź na apel Franciszka, który zachęcił do organizowania Dnia Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Autor/źródło: Robert Huk, licencja: CC BY

Specjalny komunikat w tej sprawie wydał także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki wezwał do urządzania nabożeństwa Drogi Krzyżowej w tej intencji.

„Kościół chce dać przykład troski o tych najmniejszych i zachęcić różne inne środowiska, aby troszczyły się o bezpieczeństwo dzieci w swoich kręgach, czy to będą instytucje, czy miejsca, gdzie przebywają dzieci, cokolwiek – mówi rzecznik episkopatu. – Przepisy Kościoła katolickiego w Polsce są bardziej restrykcyjne niż przepisy państwowe, co świadczy o tym, że Kościół traktuje tę sprawę bardzo poważnie” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Na 3 marca przygotowywane są materiały, które pomogą w organizowaniu Drogi Krzyżowej.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-21 07:08:58
miniaturka

Genua przygotowuje się do wizyty Franciszka

Wizytę Franciszka w Genui poprzedzi przeprowadzona w całej archidiecezji zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na papieską działalność charytatywną. Poinformował o tym arcybiskup tego liguryjskiego miasta, zapowiadając na 27 maja pielgrzymkę Ojca Świętego.
2017-02-21 07:09:09
miniaturka

Dziękczynienie za pół wieku ruchu charyzmatycznego.

Dokładnie 50 lat po wydarzeniu, które dało początek Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, zgromadzeni w bielskim kościele dziękowali za dar ruchu charyzmatycznego.
2017-02-21 07:13:25
miniaturka

Papieski rekolekcjonista o tematyce tegorocznych rozważań

Tekst rekolekcji dla Papieża i Kurii Rzymskiej przygotowałem w czasie swych osobistych rekolekcji w Galilei. To miejsce będzie w nich cały czas powracało, ale nawiążę też do wydarzeń, o jakich możemy czytać codziennie w gazetach, jak chociażby do dramatu Aleppo.
2017-02-21 08:41:45
miniaturka

Kórnik k. Poznania: 1300 osób na spotkaniu ewangelizacyjnym

W Kórniku k. Poznania w miniony weekend odbyło się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie”, przybliżające Ducha Świętego. Wzięło w nim udział prawie 1300 osób.
2017-02-21 08:48:25
miniaturka

86. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku

W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.
2017-02-21 09:19:38
miniaturka

Lublin: Z kulturą do Nieba

W Lublinie startuje VII edycja spotkań "Z kulturą do Nieba" organizowanych przy klasztorze braci kapucynów na Poczekajce.