Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-03 08:42
K. Brzezina

"Wieczór dla Jezusa" w Żorach - Rowniu

W każdy ostatni piątek miesiąca, w kościele Niepokalanego Serca NMP w Żorach - Rowniu mają miejsce niezwykłe spotkania...

Autor/źródło: pixabay.com

Każdy może się tutaj spotkać z żywym Bogiem. Jest muzyka, jest śpiew, każdy widzi tekst i może się dołączyć. Ale najważniejsze - jest Chrystus. Wystawiony w Najświętszym Sakramencie. Można Go uwielbiać, prosić i dziękować.

Każde czuwanie jest w innej tematyce. Jego treść opiera się zawsze na Słowie Bożym oraz często na rozważaniach Świętych. Inicjatywa narodziła się z potrzeby serc grupy parafian, którzy poczuli przynaglenie, aby w rodzimej parafii jeszcze bardziej uwielbić Boga. Wtedy spotkali się i przeprowadzając "burzę mózgów" (oraz serc) połączyli siły. I tak ponad rok temu odbyło się pierwsze czuwanie, nieco później nazwane "Wieczorem dla Jezusa".

Każdy obecny wnosi tu swoją część podczas modlitwy spontanicznej, kiedy z serca może wypowiedzieć to co chce Bogu. Organizatorzy czuwania serdecznie zapraszają wszystkich, nie tylko parafian, na to niezwykłe spotkanie. Odbywa się ono w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Żorach - Rowniu. Wydarzenie posiada także swoją stronę na portalu Facebook, gdzie znaleźć można szczegóły jego dotyczące.

Strona Wspólnoty na Facebooku

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy