Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-20 08:39
Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA

Nowe Oblackie Centrum Młodzieży na Śląsku

Wyobraź sobie, że stoi przed Tobą wyzwanie! Takie, którego nikt jeszcze nie podjął. Zadanie, które Cię przerasta, ale nie możesz przestać o nim myśleć.

14 lutego, czyli w zeszły wtorek został podpisany akt notarialny zakupu Silesiany, która już niedługo będzie funkcjonowała jako Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA. Czym jest Silesiana i czym jest NINIWA?

NINIWA to oblackie duszpasterstwo młodzieży. Miejsce, które było dotychczas centrum formacji młodych, oblaci prowadzą w Kokotku, czyli małej miejscowości na obrzeżach Śląska, koło Lublińca, 50 km na północ od Katowic. Młodzież z całej Polski, nie tylko oblacka, przyjeżdża do tego urokliwego miejsca niemalże co tydzień, a także w ciągu trwania całych wakacji, żeby poznawać Pana Boga, budować relacje i rozwijać się.

Dotychczasowy ośrodek - stary budynek sprzed kilkudziesięciu lat przestał wystarczać na potrzeby młodzieży. Dlatego została podjęta decyzja o rozbudowie ośrodka. Jednak Pan Bóg miał inne plany. 1,5 kilometra od obecnego Centrum Formacji NINIWA znajdował się hotel Silesiana, który wystawiony był na sprzedaż. 55 pokoi, sala bankietowa na 300 osób, pełnowymiarowa sala gimnastyczna, a wszystko w lesie i nad jeziorem. Oblaci kupili cały ośrodek za cenę jednego miliona złotych, by stworzyć tam nowe Oblackie Centrum Młodzieży.

Od samego początku tworzenia nowego ośrodka dla młodzieży, ewidentnie działa Opatrzność Boża. Sam fakt kupna tak dużego ośrodka, za tak niską cenę, jest niewiarygodny. Kilka miesięcy temu, jeden pan przekazał praktycznie nowy sprzęt do kuchni o równowartości około 200 tysięcy złotych. Działo się jeszcze wiele niezwykłych rzeczy, o których więcej można przeczytać tutaj: www.niniwabud.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-20 07:25:34
miniaturka

Episkopat Sri Lanki w obronie życia nienarodzonych

„W Sri Lance rokrocznie zachodzi w ciążę 400 tys. kobiet, z czego ok. 15 tys. przeprowadza nielegalną aborcję, a dziesięć z nich co roku umiera.
2017-02-20 08:33:03
miniaturka

Komunikat po obradach Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W dniach 17-19 lutego 2017 roku, w budynku Sekretariatu Episkopatu Polski odbyło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. Obradom przewodniczył biskup Wiesław Lechowicz.
2017-02-20 08:52:39
miniaturka

„Biblia” van Gogha

We wtorek rozpoczyna się cykl wykładów, organizowanych przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej wraz z Wydziałem Artes Liberales UW, poświęconych interpretacji sztuki.
2017-02-20 09:32:34
miniaturka

Katowice: zmarł ks. prof. Wincenty Myszor

Zmarł ks. prof. Wincenty Myszor - był profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych, wybitnym patrologiem, koptologiem i znawcą tekstów gnostyckich. Do 2008 r. pełnił funkcję dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Miał 75 lat.
2017-02-20 10:12:33
miniaturka

Berlin: Fundacja Maksymiliana Kolbego ma 10 lat

W Berlinie odbyło się 17 lutego posiedzenie zarządu i rady Fundacja Maksymiliana Kolbego powołanej przez episkopaty Niemiec i Polski przez 10 laty. Obradom przewodniczyli abp Ludwig Schick z niemieckiego Bambergu i abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, kierujący pracami Fundacji z ramienia obu episkopatów. Jest ona kontynuatorką istniejącego od 1973 r. Dzieła Maksymiliana Kolbego i pomaga przede wszystkim byłym więźniom obozów koncentracyjnych i gett.
2017-02-20 10:43:42
miniaturka

Polscy świeccy na misjach

Na misjach posługuje obecnie ponad 2 tys. Polaków; największą grupę stanowią osoby zakonne, jednak rośnie co roku liczba misjonarzy świeckich. Obecnie jest ich 55, a kolejne przygotowują się w warszawskim Centrum Formacji Misyjnej i wolontariatach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne i ruchy kościelne.