Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-20 08:39
Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA

Nowe Oblackie Centrum Młodzieży na Śląsku

Wyobraź sobie, że stoi przed Tobą wyzwanie! Takie, którego nikt jeszcze nie podjął. Zadanie, które Cię przerasta, ale nie możesz przestać o nim myśleć.

14 lutego, czyli w zeszły wtorek został podpisany akt notarialny zakupu Silesiany, która już niedługo będzie funkcjonowała jako Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA. Czym jest Silesiana i czym jest NINIWA?

NINIWA to oblackie duszpasterstwo młodzieży. Miejsce, które było dotychczas centrum formacji młodych, oblaci prowadzą w Kokotku, czyli małej miejscowości na obrzeżach Śląska, koło Lublińca, 50 km na północ od Katowic. Młodzież z całej Polski, nie tylko oblacka, przyjeżdża do tego urokliwego miejsca niemalże co tydzień, a także w ciągu trwania całych wakacji, żeby poznawać Pana Boga, budować relacje i rozwijać się.

Dotychczasowy ośrodek - stary budynek sprzed kilkudziesięciu lat przestał wystarczać na potrzeby młodzieży. Dlatego została podjęta decyzja o rozbudowie ośrodka. Jednak Pan Bóg miał inne plany. 1,5 kilometra od obecnego Centrum Formacji NINIWA znajdował się hotel Silesiana, który wystawiony był na sprzedaż. 55 pokoi, sala bankietowa na 300 osób, pełnowymiarowa sala gimnastyczna, a wszystko w lesie i nad jeziorem. Oblaci kupili cały ośrodek za cenę jednego miliona złotych, by stworzyć tam nowe Oblackie Centrum Młodzieży.

Od samego początku tworzenia nowego ośrodka dla młodzieży, ewidentnie działa Opatrzność Boża. Sam fakt kupna tak dużego ośrodka, za tak niską cenę, jest niewiarygodny. Kilka miesięcy temu, jeden pan przekazał praktycznie nowy sprzęt do kuchni o równowartości około 200 tysięcy złotych. Działo się jeszcze wiele niezwykłych rzeczy, o których więcej można przeczytać tutaj: www.niniwabud.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: cud, niniwa, oblaci, rekolekcje dla młodzieży, centrum młodzieży