Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-20 07:22
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Episkopat Sri Lanki w obronie życia nienarodzonych

„W Sri Lance rokrocznie zachodzi w ciążę 400 tys. kobiet, z czego ok. 15 tys. przeprowadza nielegalną aborcję, a dziesięć z nich co roku umiera.

Autor/źródło: Photogenica.pl

W ubiegłym roku przeprowadzano tam każdego dnia średnio 658 aborcji” – poinformował dyrektor Departamentu Zdrowia Psychicznego w Ministerstwie Zdrowia tego południowoazjatyckiego kraju, Chithramali de Silva. W związku z doniesieniami mediów o planowanej przez rząd częściowej legalizacji przerywania ciąży tamtejszy episkopat wydał oświadczenie, w którym apeluje do wszystkich katolików, szczególnie do katolickich polityków, o przeciwstawienie się tej decyzji.

Episkopat Sri Lanki wzywa wiernych, aby „modlili się o odrzucenie planu zezwolenia – choćby tylko w przypadku gwałtu czy kazirodztwa – na kładzenie kresu życiu kogoś, kto jest niewinny i nie może się bronić, będąc w łonie matki. Tylko Bóg jest Dawcą życia i jedynie On może decydować o jego zakończeniu” – czytamy w dokumencie cejlońskich biskupów.

mh / rv, AsiaNews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-19 18:18:04
miniaturka

Wiedeń: przedstawiciel Stolicy Apostolskiej o kapelanach wojskowych

„Kościół katolicki zawsze dążył do zapewnienia żołnierzom opieki duchowej. Wojna pozostawia w ludziach trwałe ślady; nie tylko zakłóca więzi między braćmi i między narodami, ale także niszczy samych żołnierzy, świadków okrucieństw powodowanych przez konflikty zbrojne”.
2017-02-19 18:43:41
miniaturka

Hiszpania: odnowa rytu mozarabskiego

W Hiszpanii odbyło się sympozjum poświęcone kard. Cisnerosowi i jego znaczeniu dla zachowania liturgii mozarabskiej. Wzięło w nim udział ok. 150 osób z całego świata, w tym m. in. prymas Hiszpanii abp Braulio Rodríguez.
2017-02-20 07:07:02
miniaturka

Papież w parafii: przebaczenie drogą do świętości

Papież spędził niedzielne popołudnie w kolejnej rzymskiej parafii. Wizytę rozpoczął od spotkania z dziećmi i młodzieżą, a także z chorymi i rodzinami, którymi opiekuje się Caritas.
2017-02-20 08:33:03
miniaturka

Komunikat po obradach Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W dniach 17-19 lutego 2017 roku, w budynku Sekretariatu Episkopatu Polski odbyło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. Obradom przewodniczył biskup Wiesław Lechowicz.
2017-02-20 08:52:39
miniaturka

„Biblia” van Gogha

We wtorek rozpoczyna się cykl wykładów, organizowanych przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej wraz z Wydziałem Artes Liberales UW, poświęconych interpretacji sztuki.
2017-02-20 09:07:59
miniaturka

Nowe Oblackie Centrum Młodzieży na Śląsku

Wyobraź sobie, że stoi przed Tobą wyzwanie! Takie, którego nikt jeszcze nie podjął. Zadanie, które Cię przerasta, ale nie możesz przestać o nim myśleć.