Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-19 18:09
Małgorzata Strzelec / s. Ewa Szczutkowska

Balik Eucharystycznego Ruchu Młodych w Mikstacie (fotorelacja)

Tańcem i radością także można chwalić Pana...

Uczestnicy Balu ERM
Autor/źródło: s. Ewa Szczutkowska

Powoli dobiega końca karnawał A. D. 2017. Jest to radosny czas zabaw, bali, biesiad. Bawią się dorośli, młodzież i dzieci. 18. lutego swój bal mieli młodzi Mikstaczanie z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Bal rozpoczął się o godz. 16:00 w Sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Główną organizatorką była S. Ewa Szczutkowska, przełożona Domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, duchowzutkowskaych córek św. Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. S. Ewa opiekuje się Eucharystycznym Ruchem Młodych, troszczy o formację duchową poprzez cotygodniowe spotkania. Na spotkaniach tych młodzi wspólnie modlą się, śpiewają, rozważają Pismo Święte, adorują Pana Jezusa. Ale oczywiście nie tylko. Jest także czas na wspólną zabawę, wyjazdy. Młodzi z Eucharystycznego Ruchu Młodych angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Szczególnie widoczni są podczas procesji eucharystycznych, Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotni karnawałowy wieczór spotkali się na balu. Nie zabrakło dobrej muzyki, przy której młodzi bawili się w parach,  trójkach czy większych grupkach. Było wiele konkursów. Trudną sztuką okazało się zjedzenie jabłka uwiązanego na sznurku. Był taniec z balonem. Na stołach oczywiście nie brakowało słodkich przysmaków, kanapek.

Młodzi świetnie się bawili.   To zasługa znanej z żywiołowości i franciszkańskiej radości s. Ewy. Tańcem, uśmiechem i radością, tym razem Eucharystyczny Ruch Młodych chwalił Pana…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-19 17:14:21
miniaturka
play

Franciszek: módlmy się za ofiary przemocy i wojen

Papież wezwał wspólnotę międzynarodową, by pospieszyła z pomocą ludności Demokratycznej Republiki Konga, dotkniętej kolejnym krwawym konfliktem. Przypomniał, że jego ofiarami padają również dzieci, które zamiast chodzić do szkoły wykorzystywane są jako żołnierze.
2017-02-19 17:25:32
miniaturka

Ks. Ślusarczyk: Helena Kmieć pokazała, że warto pięknie żyć

"Wielką rzeczą jest godnie umierać, ale jeszcze trudniejszą jest mądrze i pięknie żyć” - mówił w drugim dniu pogrzebu Heleny Kmieć ks. Franciszek Ślusarczyk, który wygłosił w Libiążu homilię podczas mszy św.
2017-02-19 17:47:20
miniaturka

Warszawa: uczczono 75. rocznicę utworzenia AK

- Niech ideały, dla których żyli i umierali żołnierze Armii Krajowej staną się częścią etosu współczesnego pokolenia harcerzy w służbie Bogu, Ojczyźnie i bliźnim – mówił dziś w katedrze polowej bp Józef Guzdek.
2017-02-19 18:18:04
miniaturka

Wiedeń: przedstawiciel Stolicy Apostolskiej o kapelanach wojskowych

„Kościół katolicki zawsze dążył do zapewnienia żołnierzom opieki duchowej. Wojna pozostawia w ludziach trwałe ślady; nie tylko zakłóca więzi między braćmi i między narodami, ale także niszczy samych żołnierzy, świadków okrucieństw powodowanych przez konflikty zbrojne”.
2017-02-19 18:43:41
miniaturka

Hiszpania: odnowa rytu mozarabskiego

W Hiszpanii odbyło się sympozjum poświęcone kard. Cisnerosowi i jego znaczeniu dla zachowania liturgii mozarabskiej. Wzięło w nim udział ok. 150 osób z całego świata, w tym m. in. prymas Hiszpanii abp Braulio Rodríguez.
2017-02-20 07:07:02
miniaturka

Papież w parafii: przebaczenie drogą do świętości

Papież spędził niedzielne popołudnie w kolejnej rzymskiej parafii. Wizytę rozpoczął od spotkania z dziećmi i młodzieżą, a także z chorymi i rodzinami, którymi opiekuje się Caritas.