Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-19 12:20
RV/mm

Papież w kolejnej rzymskiej parafii

„Już sama jego obecność wśród nas będzie wielką łaską, nawet gdyby nie powiedział żadnego słowa” – tak ks. Rondinelii opisuje klimat przygotowań do dzisiejszej popołudniowej wizyty papieża w parafii św. Marii Józefy od Serca Jezusowego, oddalonej o 20 km od centrum Rzymu.

Autor/źródło: Benhur Arcayan/Wikimedia Commons

Parafię, liczącą ok. 20 tys. mieszkańców, zamieszkują przede wszystkim młode rodziny. W większości są to robotnicy i urzędnicy, niektórzy z niełatwą przeszłością. Wielu ludzi jest bez pracy. Wśród pozytywnych elementów parafii proboszcz wymienił jej młodość oraz wielką hojność w dzieleniu się tym, co możliwe. Podkreślił ogromne zaangażowanie mieszkańców w przygotowanie papieskiej wizyty.

"Wizyta Ojca Świętego to jak wizyta Jezusa i całego Kościoła, znak jego jedności. Mam nadzieję, że i my tego doświadczymy. Obok błogosławieństwa, radości, łaski, które przyniesie ona ze sobą, mam nadzieję, że będzie także dodatkowym umocnieniem dla parafii. Ufam, że stanie się też światłem dla całej dzielnicy” – powiedział ks. Rondinelli.

Tamtejszy proboszcz poruszył także problemy młodzieżowe. Z jednej strony nie brak trudności, tak jak wszędzie, ale z drugiej wiele jest dzieci i młodzieży przygotowujących się do I Komunii czy bierzmowania. „Chciałbym – powiedział – aby ta wizyta Ojca Świętego pomogła im wejść lepiej w życie parafii, bo dzisiejsza młodzież to przyszły Kościół”.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-19 08:34:42
miniaturka

Bp Lechowicz: młodzież i rodzina głównym wyzwaniem duszpasterstwa Polonii

– Wzmocnienie duszpasterstwa młodzieży oraz małżeństw i rodzin to obecnie główne wyzwania stojące przed duszpasterstwem polonijnym – powiedział bp Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.
2017-02-19 12:17:53
miniaturka

Bp Janocha: najważniejszym zadaniem sztuki jest pomoc w odkrywaniu Boga

- Najważniejszym zadaniem sztuki jest pomóc odkryć obraz Boga w człowieku - podkreślił bp Michał Janocha. W liturgiczne wspomnienie bł. Fra Angelico, patrona artystów, w stołecznym kościele św. Dominika na Służewie odbyła się uroczysta msza św. w intencji ludzi kultury.
2017-02-19 12:21:47
miniaturka

DYKTANDA DLA DZIECI I DOROSŁYCH W OLSZTYNIE

20 i 21 lutego dzieci i dorośli zmierzą się z ortografią w Planecie 11 - bibliotece multimedialnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskim). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Wstęp jest wolny! Imprezy odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna- dr inż. Piotra Grzymowicza.
2017-02-19 13:08:34
miniaturka

II Kongres Wielkich Miast odbędzie się w Rio de Janeiro

II Światowy Kongres Wielkich Miast poświęcony encyklice „Laudato si’” odbędzie się od 13 do 15 lipca w Rio de Janeiro.
2017-02-19 13:23:49
miniaturka

Papież na Anioł Pański: Zemsta nigdy nie prowadzi do rozwiązania konfliktów

"Wolno nam szukać sprawiedliwości; naszym obowiązkiem jest czynienie sprawiedliwości. Nie wolno nam natomiast mścić się, ani w żaden sposób podsycać zemstę, jako wyraz nienawiści i przemocy" - stwierdził papież.
2017-02-19 13:46:53
miniaturka

Wielkopiątkowy krzyż św. Jana Pawła II odwiedzi parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Wszystkie parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej odwiedzi krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II. Peregrynacja rozpocznie się 25 marca od katedry w Zamościu, a zakończy 13 października w konkatedrze w Lubaczowie.