Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-19 12:20
RV/mm

Papież w kolejnej rzymskiej parafii

„Już sama jego obecność wśród nas będzie wielką łaską, nawet gdyby nie powiedział żadnego słowa” – tak ks. Rondinelii opisuje klimat przygotowań do dzisiejszej popołudniowej wizyty papieża w parafii św. Marii Józefy od Serca Jezusowego, oddalonej o 20 km od centrum Rzymu.

Autor/źródło: Benhur Arcayan/Wikimedia Commons

Parafię, liczącą ok. 20 tys. mieszkańców, zamieszkują przede wszystkim młode rodziny. W większości są to robotnicy i urzędnicy, niektórzy z niełatwą przeszłością. Wielu ludzi jest bez pracy. Wśród pozytywnych elementów parafii proboszcz wymienił jej młodość oraz wielką hojność w dzieleniu się tym, co możliwe. Podkreślił ogromne zaangażowanie mieszkańców w przygotowanie papieskiej wizyty.

"Wizyta Ojca Świętego to jak wizyta Jezusa i całego Kościoła, znak jego jedności. Mam nadzieję, że i my tego doświadczymy. Obok błogosławieństwa, radości, łaski, które przyniesie ona ze sobą, mam nadzieję, że będzie także dodatkowym umocnieniem dla parafii. Ufam, że stanie się też światłem dla całej dzielnicy” – powiedział ks. Rondinelli.

Tamtejszy proboszcz poruszył także problemy młodzieżowe. Z jednej strony nie brak trudności, tak jak wszędzie, ale z drugiej wiele jest dzieci i młodzieży przygotowujących się do I Komunii czy bierzmowania. „Chciałbym – powiedział – aby ta wizyta Ojca Świętego pomogła im wejść lepiej w życie parafii, bo dzisiejsza młodzież to przyszły Kościół”.

pp/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Rzym