Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-19 07:35
RV/mm

Bratysława: konferencja o migracji z perspektywy wiary

Problem migracji widziany z perspektywy chrześcijańskiej to temat międzynarodowej konferencji, która odbędzie się 21 lutego w Bratysławie.

Autor/źródło: pixabay.com

 Została zorganizowana przez episkopaty Słowacji i Czech. Podczas niej zostaną poruszone takie tematy, jak: „Biblia a wędrówki ludzi”, „Kryzys migracyjny wyzwaniem czy niebezpieczeństwem?”, „Kościół a migracja”, „Wzmocnienie tożsamości chrześcijańskiej jako odpowiedź na wzrost migracji”.

„Migracja ma różne przyczyny – uważa przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji. – Ludzie przemieszczają się w poszukiwaniu nowej pracy czy ze względu na jej brak, kierowani ambicją osiągnięcia czegoś nadzwyczajnego, ale także z powodu wojen, konfliktów czy prześladowań na tle religijnym”. Dlatego zdaniem abp. Stanislava Zvolensky’ego zbliżająca się konferencja ma pomóc w lepszym rozumieniu fenomenu migracyjnego i pomóc ludziom w zajęciu właściwej chrześcijańskiej postawy w świetle wiary i przesłania biblijnego.

pp/ rv, sir 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-18 18:12:11
miniaturka

Biskupi USA do Trumpa: trzeba chronić wolność religijną

Episkopat USA zaapelował do administracji Donalda Trumpa o wydanie rozporządzenia wykonawczego chroniącego wolność religijną w Stanach Zjednoczonych.
2017-02-18 18:35:40
miniaturka

Inauguracja roku sądowego w Państwie Watykańskim

Reformy wprowadzone czy dopełnione w sądownictwie Watykanu podczas obecnego pontyfikatu dotyczą głównie prawa karnego – powiedział na inauguracji roku sądowego Trybunału Państwa Watykańskiego prof. Gian Piero Milano.
2017-02-19 07:28:51
miniaturka

Kard. Müller: federalizm doktrynalny to nie Kościół

"Uważam, że nie służy to zbytnio sprawie, jeśli każdy biskup z osobna komentuje papieskie dokumenty chcąc wytłumaczyć, jak on je subiektywnie rozumie” – powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem Rheinische Post kard. Gerhard Müller.
2017-02-19 08:08:52
miniaturka

Jasna Góra: VIII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych

Muzycy zgromadzeni na Jasnej Górze modlili się z bp Piotrem Gregerem oraz bp seniorem Stefanem Cichym z Legnicy. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście Ewangelię”, nawiązujące do hasła roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce.
2017-02-19 08:34:42
miniaturka

Bp Lechowicz: młodzież i rodzina głównym wyzwaniem duszpasterstwa Polonii

– Wzmocnienie duszpasterstwa młodzieży oraz małżeństw i rodzin to obecnie główne wyzwania stojące przed duszpasterstwem polonijnym – powiedział bp Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.
2017-02-19 12:17:53
miniaturka

Bp Janocha: najważniejszym zadaniem sztuki jest pomoc w odkrywaniu Boga

- Najważniejszym zadaniem sztuki jest pomóc odkryć obraz Boga w człowieku - podkreślił bp Michał Janocha. W liturgiczne wspomnienie bł. Fra Angelico, patrona artystów, w stołecznym kościele św. Dominika na Służewie odbyła się uroczysta msza św. w intencji ludzi kultury.