Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-18 18:09
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Biskupi USA do Trumpa: trzeba chronić wolność religijną

Episkopat USA zaapelował do administracji Donalda Trumpa o wydanie rozporządzenia wykonawczego chroniącego wolność religijną w Stanach Zjednoczonych.

Autor/źródło: pixabay.com

Biskupi amerykańskiego episkopatu przypominają słowa prezydenta o tym, że jego administracja „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby bronić wolności religijnej na ziemi amerykańskiej”.

„Naszym celem jako chrześcijan jest żyć i służyć innym tak, jak nakazuje to Ewangelia. Prezydent Trump może zapewnić, że nie zostaniemy usunięci z przestrzeni publicznej” – czytamy w oświadczeniu biskupów.

Rozporządzenie wykonawcze zapewniłoby zdaniem episkopatu ochronę wolności religijnej w wielu dziedzinach, w których doszło do jej ograniczeń wprowadzonych przez poprzednią administrację rządzącą. Chodzi tu o takie obszary życia, jak opieka zdrowotna, adopcja dzieci, ulgi podatkowe czy dotacje i kontrakty rządowe dla różnych organizacji.

Na stronie internetowej amerykańskiego episkopatu dostępny jest przykładowy list do prezydenta wzywający go do wydania tego rozporządzenia. Biskupi zaapelowali do wiernych, aby podpisali list i go wysłali do Białego Domu. Kończąc oświadczenie stwierdzili, że koniecznym jest, aby jak najszybciej wyeliminować zagrożenia wolności religijnej. „Bez tego – uważają – zagrożona będzie wolność Kościoła potrzebna do służby innym, bez tego wciąż będą trwały niepotrzebne konflikty między wspólnotą wierzących a rządem”.

A. Pożywio, Chicago/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-18 14:42:16
miniaturka

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM SKOWROŃSKIM W ŁOMŻY

Już 28 lutego (we wtorek) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Skowrońskim w siedzibie Radia Nadzieja w Łomży (woj. podlaskim) przy ulicy Sadowej 3. Wstęp wolny!
2017-02-18 17:14:42
miniaturka

Kard. Maradiaga: Rada Kardynałów przeprowadziła już 18 reform

W wywiadzie dla włoskiego tygodnika La Voce e il Tempo kard. Óscar Rodríguez Maradiaga mówił o powstaniu Rady Kardynałów i jej pracach w zakresie reformy Kurii Rzymskiej.
2017-02-18 17:39:03
miniaturka

Papież do marianów: wierność charyzmatowi, odwaga i prostota

Ojciec Święty przyjął na specjalnej audiencji uczestników trwającej w Rzymie kapituły generalnej Zgromadzenia Księży Marianów.
2017-02-18 18:35:40
miniaturka

Inauguracja roku sądowego w Państwie Watykańskim

Reformy wprowadzone czy dopełnione w sądownictwie Watykanu podczas obecnego pontyfikatu dotyczą głównie prawa karnego – powiedział na inauguracji roku sądowego Trybunału Państwa Watykańskiego prof. Gian Piero Milano.
2017-02-19 07:28:51
miniaturka

Kard. Müller: federalizm doktrynalny to nie Kościół

"Uważam, że nie służy to zbytnio sprawie, jeśli każdy biskup z osobna komentuje papieskie dokumenty chcąc wytłumaczyć, jak on je subiektywnie rozumie” – powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem Rheinische Post kard. Gerhard Müller.
2017-02-19 07:40:17
miniaturka

Bratysława: konferencja o migracji z perspektywy wiary

Problem migracji widziany z perspektywy chrześcijańskiej to temat międzynarodowej konferencji, która odbędzie się 21 lutego w Bratysławie.