Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-18 13:10
S. Zielińska / KAI

Patriarchat moskiewski popiera prezydenta USA w obronie życia

Patriarchat moskiewski z uznaniem odnosi się do decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych i przedstawicieli tamtejszego Kongresu o zaprzestaniu finansowania aborcji i jej propagowania ze środków budżetu państwa.

Autor/źródło: pixabay.com

Przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Współpracy Kościoła ze Społeczeństwem Władimir Legojda powiedział, że działania władz Stanów Zjednoczonych umacniające tradycyjne wartości rodzinne, poparte przez tamtejszą katolicką Konferencję Episkopatu, budzą szacunek i uczucia solidarności. Dodał, że amerykański projekt zabraniający finansowania aborcji z budżetu państwa świadczy o zrozumieniu chrześcijańskiego podejścia szanującego życie od chwili jego poczęcia. Podobne stanowisko zajmuje również patriarchat moskiewski, którego inicjatywę ustawodawczą poparło w ankiecie internetowej ponad sto tysięcy osób. 

Legojda podkreślił, że stanowisko patriarchatu moskiewskiego popierają różne amerykańskie stowarzyszenia. Wyraził to m. in. Steven Brown, przewodniczący Światowego Kongresu Rodzin i organizacji wspierającej rodziny w USA.

Moskwa / RV / bd


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, Moskwa, obrona życia