Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-18 12:08
S. Zielińska / episkopat.pl

Drugi dzień spotkania Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski na trzydniowym posiedzeniu spotyka się Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.

Autor/źródło: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org

Sobotnie obrady rozpoczęły się od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP. 

W czasie homilii bp Miziński wskazał, że góra przemienienia, Góra Tabor, o której mówi dzisiejsza Ewangelia jest dla Prezydium szczególnym miejscem na odkrycie nowego światła w posłudze duszpasterskiej wobec naszych rodaków w Europie zachodniej.

„Zgromadził was tu Chrystus, aby mówić wam o słowie, aby na nowo rozpalać w was wiarę i miłość do tego, do czego zostaliśmy, zostaliście powołani” – powiedział bp Miziński.

Po Eucharystii członkowie Prezydium spotkali się z bp. Arturem Mizińskim, który przedstawił zebranym informacje o działaniach Kościoła w Polsce.

Prezydium obraduje pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Omawiane są m.in. najważniejsze problemy duszpasterskie Polonii za granicą, a także organizacja kongresów nowej ewangelizacji w środowiskach polonijnych. Rozmowy dotyczą także przygotowania spotkania plenarnego w Schoenstatt, planowanego w dniach 29 września – 1 października 2017 roku.

BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Konferencja Episkopatu Polski, Polska Rada Duszpasterska Europy Zachodniej