Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-18 12:08
S. Zielińska / episkopat.pl

Drugi dzień spotkania Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski na trzydniowym posiedzeniu spotyka się Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.

Autor/źródło: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org

Sobotnie obrady rozpoczęły się od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP. 

W czasie homilii bp Miziński wskazał, że góra przemienienia, Góra Tabor, o której mówi dzisiejsza Ewangelia jest dla Prezydium szczególnym miejscem na odkrycie nowego światła w posłudze duszpasterskiej wobec naszych rodaków w Europie zachodniej.

„Zgromadził was tu Chrystus, aby mówić wam o słowie, aby na nowo rozpalać w was wiarę i miłość do tego, do czego zostaliśmy, zostaliście powołani” – powiedział bp Miziński.

Po Eucharystii członkowie Prezydium spotkali się z bp. Arturem Mizińskim, który przedstawił zebranym informacje o działaniach Kościoła w Polsce.

Prezydium obraduje pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Omawiane są m.in. najważniejsze problemy duszpasterskie Polonii za granicą, a także organizacja kongresów nowej ewangelizacji w środowiskach polonijnych. Rozmowy dotyczą także przygotowania spotkania plenarnego w Schoenstatt, planowanego w dniach 29 września – 1 października 2017 roku.

BP KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-17 19:32:51
miniaturka

Pakistan: Kościół potępił krwawy zamach na meczet

Kościół w Pakistanie zadecydowanie potępił samobójczy zamach na suficką świątynię w mieście Sehwan na południowym wschodzie tego kraju. Zginęły w nim 72 osoby, a ponad 150 zostało rannych.
2017-02-17 19:41:11
miniaturka

„40 dni dla życia” w 400 miastach świata

W 400 miastach świata, na pięciu kontynentach, prowadzona będzie akcja „40 dni dla życia”. Rozpocznie się ona 1 marca i potrwa do 9 kwietnia.
2017-02-18 08:48:24
miniaturka

Praga: gwałtownie pogorszył się stan zdrowia kard. Vlka

Stan zdrowia emerytowanego arcybiskupa praskiego, kard. Miloslava Vlka uległ gwałtownemu pogorszeniu. W piątek wieczorem poinformowały o tym czeskie media. Kard. Vlk jest obecnie poddawany chemioterapii w związku nowotworem płuc z przerzutami do kości.
2017-02-18 12:37:49
miniaturka

Pożegnanie Heleny Kmieć – wolontariuszki zamordowanej w Boliwii

Wieczorną Mszą świętą w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Trzebini rozpoczną się w sobotę dwudniowe uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć – wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana 24 stycznia w Cochabamba w Boliwii.
2017-02-18 13:02:54
miniaturka

Patriarchat moskiewski popiera prezydenta USA w obronie życia

Patriarchat moskiewski z uznaniem odnosi się do decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych i przedstawicieli tamtejszego Kongresu o zaprzestaniu finansowania aborcji i jej propagowania ze środków budżetu państwa.
2017-02-18 13:38:47
miniaturka

Przewodniczący KEP: Kościół winien brzydzić się przemocą, zwłaszcza wobec dziecka

Modlitwa i pokuta za ofiary pedofilii jest naturalną odpowiedzią chrześcijanina na zjawisko grzechu. Kościół bardziej niż ktokolwiek inny winien brzydzić się nikczemną przemocą, zwłaszcza wobec dziecka – pisze abp Stanisław Gądecki.