Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-17 18:00
ek / Radio Watykańskie

Moskwa: patriarchat popiera prezydenta USA w obronie życia

Patriarchat moskiewski z uznaniem odnosi się do decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych i przedstawicieli tamtejszego Kongresu o zaprzestaniu finansowania aborcji i jej propagowania ze środków budżetu państwa.

Autor/źródło: pixabay

Dał temu wyraz przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Współpracy Kościoła ze Społeczeństwem - Władimir Legojda, podkreślaj iż działania władz Stanów Zjednoczonych umacniające tradycyjne wartości rodzinne, poparte przez tamtejszą katolicką Konferencję Episkopatu, budzą szacunek i uczucia solidarności. Dodał, że amerykański projekt zabraniający finansowania aborcji z budżetu państwa świadczy o zrozumieniu chrześcijańskiego podejścia szanującego życie od chwili jego poczęcia. Podobne stanowisko zajmuje również patriarchat moskiewski, którego inicjatywę ustawodawczą poparło w ankiecie internetowej ponad sto tysięcy osób.


Legojda podkreślił, że stanowisko patriarchatu moskiewskiego popierają różne amerykańskie stowarzyszenia. Wyraził to m. in. Steven Brown, przewodniczący Światowego Kongresu Rodzin i organizacji wspierającej rodziny w USA.


W. Raiter, Moskwa/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, pro-life, Donald Trump, obrona życia, Władimir Legojda