Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-17 17:35
ek / Radio Watykańskie

Kenia: biskupi apelują o pomoc w związku z suszą

Przyłączając się do apelu o pomoc, prezydent Kenii Uhuru Kenyatta stwierdził, że dla wsparcia cierpiących potrzebnych jest 105 mln dolarów.

Prezydent Kenii - Uhuru Kenyatta
Autor/źródło: Kiprutokelvin/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Biskupi Kenii zwrócili się z apelem o pomoc w związku z trudną sytuacją wywołaną przez suszę, która od tygodni dotyka połowy tego kraju i zagraża życiu milionom ludzi. Przewodniczący episkopatu bp Philip A. Anyolo wezwał rząd do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej i zwrócenia się o pomoc do wspólnoty międzynarodowej. Według danych Konferencji Biskupów obecnie prawie dwa i pół miliona 2,4 mln Kenijczyków potrzebuje natychmiastowej pomocy.


Natomiast z wiadomości podanych przez Czerwony Krzyż wynika, że klęską suszy dotknięta jest także Somalia i niektóre rejony Etiopii. Pomocy potrzebuje tam do 11 mln osób.


Kenijscy biskupi podkreślają, że z diecezji i parafii wciąż napływają niepokojące informacje o cierpieniu i zagrożeniu życia. „Działania podejmowane w tej sprawie przez rząd, Czerwony Krzyż i inne organizacje charytatywne – czytamy w oświadczeniu episkopatu – są niewystarczające wobec liczby dotkniętych suszą rodzin”.


pp/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kenia, susza, bp Philip A. Anyolo, Uhuru Kenyatta