Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-17 15:03
iz / adgentes.misje.pl

Dzieło Pomocy Ad Gentes

W roku 2016 misjonarze zgłosili 169 projektów. Dzieło Pomocy Ad Gentes przeznaczyło na ich sfinansowanie 150 000 euro.

Autor/źródło: pixabay

Wśród projektów przeważają projekty ewangelizacyjne, dotyczące organizacji szkoleń dla katechistów, obozów i rekolekcji dla młodzieży, zakupu pomocy dydaktycznych do nauczania religii. Liczne są również projekty charytatywne. Przeważająca ich część wywodzi się z Afryki i Ameryki Łacińskiej. Misjonarze prosili również o dofinansowanie projektów medycznych (przeważnie zakup lekarstw i drobnego sprzętu medycznego) oraz edukacyjnych (zakup podręczników, dofinansowanie działalności placówek edukacyjnych). Z projektami można się zapoznać na naszej stronie w zakładce projekty.

Można wesprzeć finansowo konkretny projekt realizowany na misjach dokonując wpłaty na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Aktualnie realizowane projekty prezentujemy  na naszej stronie internetowej w zakładce PROJEKTY oraz PROJEKTY 2016. Dopisek na przelewie pocztowym lub przekazie (np. Dożywianie dzieci, Ekwador), informuje na jaki konkretny cel  Darczyńca przekazuje środki  i ma charakter wiążący dla Dzieła.

Można również przekazywać ofiary pieniężne bez wskazania konkretnego projektu (Dopisek na przelewie lub przekazie: cele statutowe), co oznacza, że Darczyńca pozwala Dziełu Pomocy „Ad Gentes” na swobodne przeznaczenie otrzymanych środków  na najpilniejsze projekty.


http://www.adgentes.misje.pl/mozesz-pomoc-295/pomoc-finansowa-297


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-17 13:33:15
miniaturka
play

Pokonując przeciwności – zobacz niezwykłe świadectwa młodych o miłosiernym Bogu [WIDEO]

Z każdej sytuacji jest wyjście, w każdym doświadczeniu jest obecny Bóg, który przeprowadza nas z ciemności do światła.
2017-02-17 14:00:08
miniaturka

Wesprzyj misjonarza w Wielkim Poście

Po raz czwarty rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest duchowe wsparcie polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2007.
2017-02-17 14:38:20
miniaturka

Tarnów: dzień otwartych drzwi u sióstr józefitek

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw jest dzień otwartych drzwi. Zostanie on zorganizowany w domach zakonnych w całej Polsce i na świecie. W Tarnowie taka okazja będzie już 21 lutego.
2017-02-17 15:42:10
miniaturka

Ukraina: Biskupi greckokatoliccy o palącej potrzebie reform w kraju

Ukraińcy pragną widzieć rezultaty walki o godne życie, za co nasz naród zapłacił i nadal płaci najwyższą cenę krwi - piszą członkowie synodu Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w swym niedawnym orędziu do narodu. Proszą przy tym Ukraińców, aby wytrwali w dalszej walce i nie upadali na duchu.
2017-02-17 16:11:27
miniaturka

Francja: zalegalizowano prawo kneblujące usta obrońcom życia

To we Francji smutny dzień dla prawa do życia i wolności słowa – w ten sposób stowarzyszenia rodzin katolickich określają decyzję tamtejszego parlamentu, który definitywnie zalegalizował wczoraj ustawę kneblującą usta obrońcom życia. Zabrania ona publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od zamierzonej aborcji.
2017-02-17 17:05:57
miniaturka

Watykański sekretarz stanu o papieskiej dyplomacji

W wywiadzie udzielonym francuskiemu portalowi internetowemu Famille Chrétienne, kard. Pietro Parolin wyjaśniał czym różni się dyplomacja papieska od tej prowadzonej przez państwa świeckie.