Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-16 08:16
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Ukraina: wizyta nuncjusza w ostrzeliwanej Awdiejewce

Nuncjusz apostolski na Ukrainie odwiedził miasto Awdiejewka i jego okolice, które w ostatnim czasie cierpiały pod ostrzałem rakietowym. Abp. Claudio Gugerottiemu towarzyszył charkowsko-zaporoski biskup pomocniczy Jan Sobiło.

Autor/źródło: flickr/Paval Hadzinski

Zakończona 15 lutego wizyta trwała dwa dni. Jej celem było danie świadectwa o solidarności, modlitwie i błogosławieństwie Papieża dla miejscowej ludności.


Mieszkańcom Awdiejewki brakuje wody, światła i ogrzewania, co przy mroźnej zimie jest realną tragedią. Hierarchowie odwiedzili władze miejskie, ofiary bombardowań przebywające w szpitalu, nauczycieli zniszczonych szkół, a także dzieci ewakuowane do Swiatohirśka.


tm/ rv, risu

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-15 18:37:43
miniaturka

Syria: akcja „Otwarte szpitale” odpowiedzią na kryzys sanitarny

Na apele Papieża Franciszka i nuncjusza apostolskiego w Syrii kard. Mario Zenariego w sprawie sytuacji w tym kraju odpowiedziała Fundacja Avsi, ruszając z akcją „Otwarte szpitale”.
2017-02-16 07:08:38
miniaturka

Papież do Polaków: Cyryl i Metody przypominają Europie Ewangelię

Zwracając się do obecnych na środowej audiencji Polaków Papież przypomniał święto patronów naszego kontynentu.
2017-02-16 07:34:37
miniaturka

Papież do przedstawicieli ludów tubylczych

Jak pogodzić prawo do rozwoju, czy to społecznego, czy kulturowego, z zachowaniem charakterystycznych elementów ludów tubylczych i ich terytoriów – to problem, o którym mówił Papież na spotkaniu z ich przedstawicielami.
2017-02-16 08:59:10
miniaturka

List izraelskiego jezuity w sprawie dzieci filipińskich migrantów

Wikariusz łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla katolików języka hebrajskiego wystosował list otwarty do izraelskiego ministra spraw wewnętrznych Aryeh Deri w sprawie czternastu 11-letnich chłopców, urodzonych w Izraelu jako dzieci filipińskich imigrantów zarobkowych.
2017-02-16 09:53:41
miniaturka

Abp Ozorowski: Powtarzajmy zawsze „Jezu, ufam Tobie!”

Do ufności w Boże miłosierdzie pomimo zła obecnego w świecie i Europie, w której jest wciąż wiele konfliktów i sporów, zachęcał 15 lutego, w liturgiczne wspomnienie ks. Michała Sopoćki, w białostockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego abp Edward Ozorowski.
2017-02-16 10:13:04
miniaturka

Spotkaj się z Królową

Rozmowa z o. Marianem Waligórą, przeorem Jasnej Góry na łamach „Naszego Dziennika”